Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Bartosz Krzysiek atakującym Transferu Bydgoszcz

Bartosz Krzysiek atakującym Transferu Bydgoszcz

fot. Cezary Makarewicz

Transfer Bydgoszcz zakontraktował kolejnego zawodnika. W przyszłym sezonie obok Jakuba Jarosza za atak odpowiadał będzie Bartosz Krzysiek, który miniony sezon spędził w Effectorze. Klub włączył też do zespołu dwóch brązowych medalistów Młodej Ligi.

Bartosz Krzysiek to dwudziestopięcioletni atakujący, który swoje pierwsze kroki w siatkówce stawiał w stolicy naszego kraju. Jest wychowankiem MKS-u MDK Warszawa. Imponuje warunkami fizycznymi, bowiem mierzy aż 208 cm wzrostu, a piłkę w ataku łapie na wysokości 356 cm.

Już w rozgrywkach młodzieżowych spisywał się bardzo dobrze. W 2008 roku wziął udział w mistrzostwach Europy juniorów, w których reprezentacja Polski zajęła dziewiąte miejsce. Z kolei tuż po zakończeniu rozgrywek juniorskich w 2009 roku został wypożyczony z MKS-u do drugoligowej Ósemki Siedlce. Wypożyczenie to obejmowało drugą fazę rundy zasadniczej i fazę play-off. Jednocześnie cały czas pozostawał siatkarzem MKS-u, trenując z zespołem, a do Siedlec wyjeżdżał tylko krótko przed meczami.

Po występach w Ósemce trafił na kolejne wypożyczenie. Sezony 2009/2010 i 2010/2011 spędził w Suwałkach, w pierwszoligowym Ślepsku. Pierwszy sezon jego zespół zakończył na dziewiątym miejscu, jednak rok później było dużo lepiej – Ślepsk uplasował się na czwartym miejscu w tabeli I ligi.To były dobre lata dla Bartosza, który w maju 2011 roku trafił na treningi przeznaczone dla młodych zawodników, które zorganizował trener zespołu z PlusLigi – Tomaso Totolo z AZS-u Olsztyn. Bardzo dobre wrażenie, które po sobie postawił, przyniosło wymarzone dla Krzyśka rezultaty. Trafił do PlusLigi, podpisując trzyletni kontrakt z akademikami.

Pierwszy sezon w ekstraklasie był dla niego bardzo dobry. Zadebiutował w czwartej kolejce, co ciekawe w meczu przeciwko bydgoskiej drużynie. Na boisku pojawił się w trzecim secie, następnie na chwilę w czwartym i piątym. Spotkanie zakończył z dorobkiem 4 punktów (80% skuteczności w ataku). Pierwszy mecz w pełnym wymiarze rozegrał natomiast w ósmej kolejce przeciwko Skrze Bełchatów. Zdobył 10 punktów, przy skuteczności na poziomie 42%. W następnym pojedynku wydawało się, iż ustalił swój rekord na ten sezon – zdobywając 29 punktów (26 atakiem – 58%, 2 zagrywką i 1 blokiem) i prowadząc zespół do wygranej nad ZAKSĄ, jednak poprawił go w ostatnim meczu rozgrywek. W starciu przeciwko gdańszczanom zapisał na swoim koncie 31 punktów, notując skuteczność w ataku na poziomie 63%, dokładając cztery bloki i jednego asa. Wyłączając pojedyncze mecze w sezonie 2011/2012, był podstawowym atakującym swojej drużyny, zdobywając dla niej łącznie 231 punktów. Taka gra zaowocowała powołaniem do szerokiej kadry reprezentacji Polski na Ligę Światową 2012.

W kolejnym sezonie już od pierwszego meczu pełnił rolę podstawowego siatkarza Indykpolu AZS i wywiązywał się z niej bardzo dobrze, niemal w każdym spotkaniu zdobywając najwięcej punktów dla swojej drużyny. W całych rozgrywkach 2012/2013 zgromadził ich 374, co dało mu piąte miejsce wśród najlepiej punktujących siatkarzy naszej ligi.

Sezon 2013/2014 był dla niego ostatnim w akademickich barwach. Po przyjściu do zespołu Grzegorza Szymańskiego stracił miano pierwszego atakującego na rzecz tego doświadczonego gracza. W 24 meczach zdobył 140 punktów. Tym samym po wypełnieniu trzyletniego kontraktu zdecydował się na zmianę klubu, wybierając ofertę z Kielc.

Effector Kielce sezon zakończył na 12. miejscu, co na pewno nie było szczytem marzeń. Bartosz natomiast ma za sobą trudny sezon, u którego progu wracał do formy po kontuzji pleców. Gdy wydawało się, że wszystko jest już w porządku i zaliczył kilka dobrych meczów, po raz kolejny pojawiły się problemy ze zdrowiem, tym razem z mięśniem dwugłowym. Po kilku tygodniach ponownie wrócił do gry. Dziś jest już w pełni zdrowy i Kielce zamienia na Bydgoszcz z dużymi nadziejami na powrót do formy z czasów gry w Olsztynie.

Bartosz Krzysiek
Data urodzenia: 19.02.1990
Wzrost: 208 cm
Zasięg w ataku: 356 cm
Zasięg w bloku: 335 cm

Zobacz również:
Karuzela transferowa PlusLigi

źródło: inf. prasowa

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2015-06-18

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved