Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > siatkówka akademicka > Akademickie mistrzostwa Polski w siatkówce plażowej za nami

Akademickie mistrzostwa Polski w siatkówce plażowej za nami

fot. archiwum

Reprezentantki AWF-u Katowice i reprezentanci Uniwersytetu Gdańskiego stanęli na najwyższych stopniach podium w akademickich mistrzostwach Polski w siatkówce plażowej. Złote medale wywalczyły pary Pilarek/Zaciek oraz Manios/Kujawiak.

W dniach 12-14 czerwca 2015 w Gdyni rozegrano finał akademickich mistrzostw Polski w siatkówce plażowej. Organizatorami imprezy był Klub Uczelniany AZS Uniwersytetu Gdańskiego we współpracy z Gdyńskim Centrum Sportu.

Już przed turniejem gospodarze mogli być niemal pewni złotych medali w klasyfikacji drużynowej mężczyzn. Do finałów wprowadzili bowiem trzy pary, którym trzeba było wygrać ledwie kilka spotkań, by nie znaleźć się na ostatnich miejscach i uzbierać potrzebną liczbę punktów. Najlepsi z gospodarzy, srebrni medaliści sprzed roku – Piotr Ilewicz i Stanisław Wawrzyńczyk – zostali sklasyfikowani na miejscach 9-12.

Turniej wygrała para Uniwersytetu Łódzkiego – kuźni plażowych talentów – Adam Manios/Bartłomiej Kujawiak. Łodzianie wygrali w finale z duetem PWSZ Nysa Bartłomiej Dzikowicz/Mateusz Biernat. W meczu o brąz para SGH Warszawa Maciej Kałuża/Martin Chiniewicz wygrała z pierwszym duetem Uniwersytetu Łódzkiego – Konrad Felisiak/Bartłomiej Kiernoz. Łodzianom dało to srebro w klasyfikacji drużynowej.U pań sytuacja była bardzo podobna. Tylko katastrofa mogła pozbawić drużynowego zwycięstwa drużynę AWF-u Katowice, która do finałów wprowadziła trzy pary. Sukcesu sprzed roku, kiedy całe podium zostało opanowane przez katowicką uczelnię, nie udało się powtórzyć, ale wszystkie spisały się znakomicie, zajmując miejsca w czołowej ósemce. Na dokładkę Izabela Soja/Natalia Płodowska wygrały po tie-breaku mecz o brąz z parą gospodarzy Dominika Horbacz/Paulina Radziwon.

W meczu o złoto Sylwia Pilarek/Małgorzata Zaciek z Politechniki Warszawskiej, które podobnie jak kilka innych par prosto z AMP pojechały na akademickie mistrzostwa Europy, wygrały z reprezentującymi AWF Biała Podlaska, czwartymi przed rokiem Agnieszką Gruczek/Justyną Tomalą.

Wszyscy obserwatorzy zawodów zgodnie stwierdzili, iż poziom turnieju męskiego z roku na rok jest coraz wyższy. U kobiet poziom był wyrównany, podobny lub nieco niższy w porównaniu do lat ubiegłych. Widać było zadowolenie na wielu twarzach. Uczestnicy byli zachwyceni plażą w Gdyni, która moim zdaniem, i nie jestem w tym odosobniony, jest najlepszym miejscem na tego typu zawody – powiedział organizator finałów, Piotr Walczak.

Medaliści AMP 2015 w siatkówce plażowej:
Kobiety:
1. Sylwia Pilarek, Małgorzata Zaciek (Politechnika Warszawska)
2. Agnieszka Gruczek, Justyna Tomala (AWF Biała Podlaska)
3. Izabela Soja, Natalia Płodowska (AWF Katowice)

Kobiety – klasyfikacja drużynowa:
1. AWF Katowice
2. AWF Kraków
3. Uniwersytet Gdański

Mężczyźni:
1. Adam Manios, Bartłomiej Kujawiak (Uniwersytet Łódzki)
2. Bartłomiej Dzikowicz, Mateusz Biernat (PWSZ Nysa)
3. Martin Chiniewicz, Maciej Kałuża (SGH Warszawa)

Mężczyźni – klasyfikacja drużynowa:
1. Uniwersytet Gdański
2. Uniwersytet Łódzki
3. AGH Kraków

źródło: azs.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
siatkówka akademicka, siatkówka plażowa

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2015-06-18

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved