Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > Victoria odkrywa pierwsze karty

Victoria odkrywa pierwsze karty

fot. archiwum

Bardzo duże zmiany czekają mistrza Krispol I Ligi, Victorię PWSZ Wałbrzych, w której pozostało tylko dwóch wychowanków. 10 zawodników opuściło jej szeregi, a trener Krzysztof Janczak będzie musiał budować zespół niemal od podstaw.

Miniony sezon był niezwykle owocny dla Victorii PWSZ Wałbrzych. Beniaminek Krispol I Ligi od początku rozgrywek był w czubie tabeli, a w play-off najpierw wyeliminował APP Krispol Września, a następnie Ślepska Suwałki. W finale okazał się lepszy od Stali AZS PWSZ Nysa i zasłużenie, choć nieco niespodziewanie wygrał rozgrywki tego szczebla. Jednak powtórzyć ten sukces nie będzie mu łatwo, tym bardziej że w trwającym okienku transferowym odeszli z niego niemal wszyscy podstawowi zawodnicy. – Zdobycie mistrzostwa bardzo często wiąże się z tym, że trzeba ponieść za to karę. Tak stało się w naszym klubie. Część zawodników odeszła do zespołów PlusLigi, a część do drużyn z I ligi, które mają większe budżety i zaproponowały im lepsze pieniądze – powiedział Krzysztof Janczak, trener drużyny z Dolnego Śląska.

Lawinę rozstań z Victorią zapoczątkował Łukasz Kaczmarek, który przeniósł się do Cuprum Lubin, w elicie mają występować także Adrian Mihułka oraz Bartłomiej Krulicki. Mateusz Kamiński, Arkadiusz Olczyk i Łukasz Karpiewski wybrali ofertę APP Krispolu Września, zaś Maciej Fiałek przeszedł do beniaminka z Katowic. W Wałbrzychu nie zagrają już także Szymon Piórkowski, Maciej Krzywiecki i Bartosz Filipiak. Pod skrzydłami trenera Janczaka pozostanie tylko dwóch wychowanków Victorii – Sebastian Zieliński oraz Paweł Olszewski.

Obecnie trwają negocjacje z siatkarzami, którzy zasilą mistrza zaplecza PlusLigi. Na pewno trafi do niego Adam Smolarczyk, który ostatnie sezony spędził w AGH AZS Kraków. Ponadto do Wałbrzycha przeniesie się Sebastian Matula. To 20-letni rozgrywający, który jest wychowankiem Jastrzębskiego Węgla. W minionym sezonie występował w KPS-ie Siedlce Banki Spółdzielcze z Grupy BPS, z którym jednak nie zakwalifikował się do play-off. – Będzie kilka zespołów, które będą miały bardzo mocne składy, bo dysponują dużo wyższym budżetem niż Victoria. W związku z tym generalnie powinny zająć wyższe miejsce w tabeli niż my. Ale ja wierzę, że zawodnicy, którzy przyjdą do Wałbrzycha, zostawią na parkiecie serce i zwyciężą w każdym możliwym do wygrania meczu – zakończył Janczak.Zobacz również
Karuzela transferowa Krispol I Ligi

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
I liga mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2015-06-17

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved