Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > Sporo nowych twarzy w KPS-ie Siedlce

Sporo nowych twarzy w KPS-ie Siedlce

fot. archiwum

Większość klubów I-ligowych niemal skompletowała już składy na kolejny sezon. Pierwsze karty odkrył także KPS Siedlce Banki Spółdzielcze z Grupy BPS, który stawia na młodych zawodników wspartych doświadczeniem na rozegraniu i przyjęciu.

W trwającym okienku transferowym ogromną rewolucję kadrową przechodzi KPS Siedlce Banki Spółdzielcze z Grupy BPS, który ponownie chce postawić w dużej mierze na młodych zawodników. Pisaliśmy już o tym, że w zespole prowadzonym od nowego sezonu przez Przemysława Michalczyka pozostało jedynie dwóch przyjmujących – Paweł Rejowski i Piotr Łukasik. Właśnie ta pozycja została skompletowana jako pierwsza. Do Rejowskiego i Łukasika dołączyli Kamil Gutkowski i Maciej Krzywiecki. Pierwszy z nich to 28-letni zawodnik, który przez dużą część swojej dotychczasowej kariery był związany z klubami z Radomia. Ostatnie sezony spędził w grających w PlusLidze Czarnych, a na swoim koncie ma także epizod w Politechnice Krakowskiej i trzy lata gry w BBTS-ie Bielsko-Biała. Z kolei Krzywiecki minionego sezonu nie zaliczy do najbardziej udanych. Wprawdzie z Victorią wywalczył mistrzostwo Krispol I Ligi, ale jedynie sporadycznie pojawiał się na parkiecie. Wcześniej występował również w GTPS-ie Gorzów Wielkopolski, Farcie Kielce, Delekcie Bydgoszcz, Stali AZS PWSZ Nysa, AZS-ie Politechnice Warszawskiej oraz Pekpolu Ostrołęka.

Wcześniej informowaliśmy już o pozyskaniu przez siedlecki klub Mateusza Ogrodniczuka (atakujący) oraz Piotra Milewskiego (rozgrywający). Z Milewskim o miejsce w podstawowym składzie rywalizował będzie Piotr Sieńko, który pierwsze siatkarskie szlify zbierał w Bydgoszczy, a w minionych rozgrywkach reprezentował AZS UAM Poznań, który jednak nie zawojował II ligi. Kolejnym młodym zawodnikiem, który w Siedlcach dostanie szansę wypłynięcia na szersze siatkarskie wody, jest Kamil Szaniawski. To 19-letni środkowy, który jest wychowankiem Orląt Łuków. Ma też za sobą pobyt w SMS-ie Spała, a ostatnio występował w MOS-ie Wola Warszawa. Natomiast na libero występował będzie Jakub Woś. To 22-letni wychowanek rzeszowskiej Resovii, z którą sięgał po medale w kategoriach młodzieżowych mistrzostw Polski, zostając także najlepszym libero turnieju finałowego mistrzostw Polski juniorów w 2012 roku. Ostatni sezon spędził w drugoligowym MKS-ie Andrychów.

Zobacz również
Karuzela transferowa Krispol I Ligiźródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
I liga mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, , , , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2015-06-17

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved