Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > Silesia Volley odkrywa pierwsze karty

Silesia Volley odkrywa pierwsze karty

fot. archiwum

Ewa Borowiecka i Anna Grzechnik to nowe nabytki Silesii Volley. - Zaawansowane rozmowy prowadzone są jeszcze z kilkoma zawodniczkami. Niewykluczone, że wkrótce zdradzimy ich nazwiska - tłumaczy Rafał Kalinowski, który wciąż poszukuje rozgrywającej i przyjmujących.

Na Śląsku w napięciu oczekiwano na pierwsze ruchy kadrowe w zespole Silesii Volley. Część zawodniczek zdecydowała się nie przedłużać kontraktów w Mysłowicach, decydując się m.in. na grę w Orlen Lidze. W przyszłym sezonie barw KSZO Ostrowiec Świętokrzyski będzie broniła dotychczasowa rozgrywająca silesianek, Ewelina Polak. Wicemistrzyni Polski juniorek, Angelika Szostok zdecydowała się na propozycję gry w Nike Węgrów, a jej śladami podążyła również Marta Ciesiulewicz. Inna medalistka mistrzostw Polski juniorek, Klaudia Świstek w przyszłym sezonie będzie grać w zespole Karpat Krosno.

Nie są to jedyne odejścia, bo w porównaniu do minionego sezonu w drużynie Rafała Kalinowskiego pozostanie tylko Aleksandra Wieczorek, Marta Jaszczuk i Majka Szczepańska. Cały czas prowadzone są rozmowy z zawodniczkami. Na pewno poszukujemy siatkarki, która na rozegraniu będzie rywalizować z Olą Wieczorek. Sprawą otwartą pozostaje również przyjęcie. Na tę pozycję będziemy chcieli zakontraktować jeszcze dwie zawodniczki – tłumaczy szkoleniowiec Silesii Volley, Rafał Kalinowski.

Tymczasem prawie na pewno w Mysłowicach zagra pochodząca z Opola Ewa Borowiecka. To utalentowana zawodniczka młodego pokolenia grająca na ataku. Ostatni sezon spędziła w drużynie MKS-u Dąbrowa Górnicza, z którym sięgnęła m.in. po mistrzostwo Śląska juniorek, zdobywając przy okazji nagrodę MVP turnieju. Borowiecka to nie jedyny opolski ślad w drużynie z Mysłowic. W przyszłym sezonie na Bończyka zobaczymy także Annę Grzechnik.Z grona nowo pozyskanych zawodniczek jest to najbardziej doświadczona siatkarka, obdarzona niezłymi warunkami fizycznymi. Ostatni sezon spędziła w Sokole Katowice, mając na swoim koncie również występy w SMS-ie Opole – tłumaczy trener Kalinowski.Zaawansowane rozmowy prowadzone są jeszcze z kilkoma zawodniczkami. Hołdujemy zasadzie, że dopóki strony nie podpisały umowy, nie ma się czym chwalić. Na szczęście wszystko idzie w dobrym kierunku i niewykluczone, iż wkrótce będziemy mogli podać do publicznej wiadomości nazwiska nowych silesianek – zakończył trener Silesii Volley.

 

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
I liga kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
, , , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2015-06-17

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved