Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > Pietruczuk na rok w Espadonie, Wójcik jednak nie zagra w Szczecinie

Pietruczuk na rok w Espadonie, Wójcik jednak nie zagra w Szczecinie

fot. archiwum

Bartosz Pietruczuk, który w poprzednim sezonie był wypożyczony z Lotosu Trefla Gdańsk do Kęczanina Kęty, kolejne rozgrywki ponownie spędzi na zapleczu PlusLigi.  Tym razem został wypożyczony do Espadonu Szczecin, w którym nie zagra jednak Sebastian Wójcik.

22-letni Bartosz Pietruczuk mierzy 196 cm i pochodzi z Malborka, gdzie rozpoczynał swoją siatkarską karierę. W 2011 roku trafił do Trefla Gdańsk, gdzie występował w kategorii juniora, a później zasilił zespół Lotosu Trefla występujący w Młodej Lidze. Jego potencjał szybko dostrzegli również szkoleniowcy pierwszego zespołu. W PlusLidze zadebiutował w lutym 2013 roku, kilka dni przed 20. urodzinami. W najwyższej klasie rozgrywkowej pojawił się na parkiecie łącznie w trzech spotkaniach.

W tym samym czasie był filarem i kapitanem Lotosu Trefla w Młodej Lidze. Plasował się w czołówkach najważniejszych statystyk i wraz z zespołem żółto-czarnych sięgnął po złoty medal tych rozgrywek w sezonie 2012/2013 i brązowy krążek rok później. Rok temu został wypożyczony do pierwszoligowego Kęczanina Kęty. Jego drużyna zajęła 11. miejsce na zapleczu PlusLigi i utrzymała się w pierwszej lidze, a Pietruczuk był jej podstawowym graczem. W międzyczasie przyjmujący wspomagał również gdański zespół w Młodej Lidze, gdzie żółto-czarni ponownie dotarli do półfinału.

– Jestem zadowolony z zeszłego sezonu na zapleczu PlusLigi. W Kętach nabrałem ogromnej pewności siebie, ogrania, podniosłem swoje umiejętności. Liga była bardzo wymagająca. Nie lada wyzwaniem było dla mnie konfrontowanie się z zawodnikami, którzy niedawno jeszcze grali w najwyższej klasie rozgrywkowej. Mecze często toczyły się punkt za punkt i ostatecznie charakter i mocne nerwy pozwalały na przechylenie szali na swoją korzyść. W dużej mierze zrealizowałem założenia, które stawiałem sobie na zeszły sezon. Ten rok jest inspiracją do dalszej pracy zarówno nad moimi mocnymi, jak i słabymi punktami – powiedział Pietruczuk.Kolejny sezon młody przyjmujący spędzi w innym pierwszoligowym zespole, KS-ie Espadonie Szczecin, również na zasadzie rocznego wypożyczenia. W poprzednim sezonie klub z Pomorza Zachodniego uplasował się na ósmym miejscu, a jego barwy reprezentują m.in. były gracz Lotosu Trefla, Maciej Wołosz oraz legenda polskiej siatkówki, Marcin Nowak.

– W poprzednim sezonie przeciwko Espadonowi zagrałem dobre zawody, zwłaszcza na terenie przeciwnika. Myślę, że to był moment, kiedy władze klubu postanowiły dać mi szansę rozwoju w swoich barwach. Miałem propozycje gry z innych drużyn, również z PlusLigi. Wybrałem Szczecin, ponieważ chcę bardzo ciężko trenować i grać o najwyższe cele. Będzie mnie to kosztowało wiele pracy, gdyż na pozycji przyjmującego zakontraktowani są zawodnicy bogatsi ode mnie doświadczeniem oraz stażem siatkarskim. Jednak absolutnie mnie to nie zniechęca, a wręcz przeciwnie, daje ogromną mobilizację do wysiłku, który pozwoli mi na granie w wyjściowej szóstce – powiedział Pietruczuk.

Pietruczuk jest czwartym przyjmującym w talii trenera Brdjovicia. Oprócz niego na tej pozycji w Espadonie zagrają: Maciej Wołosz, Patryk Orłowski, Adam Tołoczko. W szczecińskiej drużynie ostatecznie nie wystąpi Sebastian Wójcik, który za porozumieniem stron rozwiązał podpisany już kontrakt.

źródło: inf. własna, lotostrefl.pl

nadesłał: ,

Więcej artykułów z kategorii :
I liga mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2015-06-17

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved