Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Kolejne ruchy transferowe w Bundeslidze siatkarzy

Kolejne ruchy transferowe w Bundeslidze siatkarzy

fot. archiwum

W Bundeslidze siatkarzy okres transferowy trwa w najlepsze. Do Berlin Recycling Volleys dołączył nowy środkowy, kontrakt z Netzhoppers KW-Bestensee przedłużył Kamil Ratajczak. Pierwsze decyzje zapadły już także w zespole mistrza kraju.

W Netzhoppers wciąż będzie można oglądać polskiego libero, Kamila Ratajczaka. Jest to zawodnik, który w minionym sezonie zbierał dobre recenzje za swoją postawę. Dla 30-latka będzie to już piąty sezon w tym klubie, gra w nim od 2011 roku. Oprócz Ratajczaka w Bestensee pozostanie także jeden z najlepszych rozgrywających w lidze, mający za sobą reprezentacyjną przeszłość – Manuel Rieke. Zawodnik ten został wybrany zresztą MVP minionego sezonu. Barwy Netzhoppers Rieke reprezentuje już od dziesięciu lat. Jednak sezon 2015/2016 będzie najprawdopodobniej ostatnim, jaki doświadczony zawodnik spędzi w tym klubie. Kontrakt przedłużył także środkowy Daniel Heinecke. Ważną umowę ma także młody atakujący – Theo Timmermann.

Pierwszego transferu dokonali już wicemistrzowie Niemiec – Berlin Recycling Volleys, zakontraktowali reprezentanta Francji Nicolasa Le Goffa. Siatkarz ten ma zastąpić odchodzącego do Noliko Maaseik Roba Bontje. Młody 23-letni środkowy jest ważnym ogniwem w swojej reprezentacji, obecnie wraz z Les Bleus z powodzeniem walczy w rozrywkach Ligi Światowej. W klubie jego partnerami na środku siatki będą Felix Fischer i Tomas Kmet. Mierzący 206 cm siatkarz podpisał dwuletni kontrakt. Pierwsze decyzje kadrowe podjął już także mistrz Niemiec – VfB Friedrichshafen. Drużyna Steliana Moculescu zaczęła od przedłużenia kontraktu z mającym za sobą znakomity sezon Maximiliano Gauną. 26-letni Argentyńczyk nie miał wątpliwości odnośnie pozostania w klubie. – Osiągnęliśmy już sporo, ale możemy osiągnąć jeszcze więcej – powiedział na łamach strony klubu Gauna, który obecnie wraz ze swoją reprezentacją walczy w Lidze Światowej. Z klubem pożegnał się za to Roland Gergye, młody zawodnik nie miał zbyt wielu okazji do gry.

Nowego rozgrywającego zakontraktowali włodarze SWD powervolleys Düren. Do Bundesligi trafił kolejny Amerykanin, młody 21-letni rozgrywający Matt West. Mierzy on 197 cm wzrostu, wcześniej grał w lidze uniwersyteckiej w swoim kraju, ma już także za sobą grę w reprezentacjach młodzieżowych w USA. Kadra zespołu prowadzonego przez trenera Antona Bramsa powoli się kształtuje. Na chwilę obecną tworzą ją: Matt West (rozgrywający), Jaromir Zachrich, Oskar Klingner (środkowi), Marvin Prolingheuer, Sebastian Gevert (atakujący), Blair Bann (libero), Dennis Barthel, Matthias Pompe, Jan-Philipp Marks, Brook Sedore (przyjmujący). Przypomnijmy, że innymi graczami z USA w Bundeslidze będą Peter Russel i Graham Mcilvaine, którzy już wcześniej wzmocnili TV Ingersoll Bühl. W zespole trenera Rubena Wołochina pozostanie także reprezentant Australii, Nehemiah Mote. Występuje on na pozycji środkowego, trener Wołochin osobiście wybrał się do Włoch, gdzie Australia rozgrywała swoje mecze w ramach Ligi Światowej, co świadczy o tym, jak bardzo chciano zatrzymać mierzącego 204 cm zawodnika.Do finalisty ostatniej edycji Pucharu Niemiec – SVG Lüneburg dołączył z kolei 20-letni rozgrywający Adam Kocian, który przychodzi z VSG Coburg/Grub. Jego partnerem na rozegraniu będzie Hiszpan Carlos Mora Sabaté. W zespole Itamara Steina (VSG) na środku siatki wciąż na pewno będzie występować Noah Baxpöhler. Kontrakty przedłuża także TV Rottenburg, przez kolejne dwa lata koszulkę tej drużyny nosił będzie 21-letni środkowy Friedrich Nagel, jeden z czołowych blokujących w lidze. To już ósmy siatkarz, który zagra w klubie w nowym sezonie. Obecnie kadra TV Rottenburg wygląda następująco: Federico Cipollone, Philipp Jankowski (rozgrywający), Sven Metzger (atakujący), Willy Belizer, Hannes Elsäßer (libero), Lars Wilmsen, Friederich Nagel (środkowy), Tom Strohbach (przyjmujący).

 

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
ligi zagraniczne

Tagi przypisane do artykułu:
, , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2015-06-17

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved