Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > reprezentacja Polski kobiet > Joanna Wołosz: Jest jeszcze wiele rzeczy do poprawienia

Joanna Wołosz: Jest jeszcze wiele rzeczy do poprawienia

fot. archiwum

- Na pewno jest jeszcze wiele rzeczy do poprawienia, ale kontrolowałyśmy grę. Miałyśmy dobrą zagrywkę i to był ważny element, a właściwie klucz do zwycięstwa w tym pojedynku - stwierdziła po wygranym meczu z Rumunią rozgrywająca reprezentacji Polski, Joanna Wołosz.

Reprezentacja Polski siatkarek pokonała w swoim trzecim meczu na igrzyskach europejskich w Baku Rumunię 3:0. Nie był to jednak dla biało-czerwonych łatwy mecz, jakby mógł sugerować wynik. – Grałyśmy pod dużą presją, bo Rumunia należy do jednych z najsłabszych drużyn tego turnieju i zdawałyśmy sobie sprawę, że inny wynik niż zdecydowane zwycięstwo, najlepiej 3:0, będzie dla nas trudnym do zaakceptowania. Na pewno to było przyczyną pewnej nerwowości w pierwszym secie – mówiła po meczu Joanna Wołosz.Udało się jednak opanować emocje w końcówce seta, wygrać go, a w kolejnych partiach nasza gra wyglądała już znacznie lepiej. To była namiastka tego, co chciałybyśmy grać. Na pewno jest jeszcze wiele rzeczy do poprawienia, ale kontrolowałyśmy grę. Miałyśmy dobrą zagrywkę i to był ważny element, a właściwie klucz do zwycięstwa w tym pojedynku – dodała rozgrywająca reprezentacji Polski.

Polki po trzech meczach mają na koncie dwie wygrane i jedną porażkę i zajmują trzecie miejsce w grupie A. W piątek czeka je mecz z Włoszkami, które mają dwa punkty mniej. – Włoszki, które teraz walczą z Azerbejdżanem, znam właściwie wszystkie. Z trzema z nich: z Gulią Pisani, z Letizią Camerą i Ilarią Spirito grałam w Busto – mówi Joanna Wołosz. – Z Włoszkami zagramy pojutrze. Zrobimy wszystko, żeby być gotowe na to spotkanie w stu procentach. Będzie to dla nas kolejny, ważny mecz. Włoszki są młodym, walecznym zespołem, który przyjechał tu, aby udowodnić i pokazać swój potencjał, swoją wartość. Poza tym dziewczyny grają bardzo techniczną siatkówkę, są niezwykle skuteczne w obronie z fajnym przyjęciem. Prezentują zupełnie inny styl od Azerek, których największym argumentem jest mocy atak. Jednak gdybyśmy zagrały w poniedziałek lepiej, przeciwstawiły się im, na pewno mecz ułożyłby się inaczej… Ale nie wracajmy do tego, nie warto rozpamiętywać.

Na ten turniej przyjechałyśmy po to, aby osiągnąć swój cel, zatem takie spotkania jak to, które czeka nas z Włoszkami, musimy wygrywać. Niemniej zdajemy sobie sprawę, że łatwo nie będzie. Choć myślę sobie i zresztą mam taką nadzieję, że najtrudniejsze dla nas już było, czyli pojedynki z Turcją i Azerbejdżanem. Poza tym docieramy się, nasza gra z meczu na mecz wygląda coraz lepiej i na pewno będzie coraz lepsza. Jestem o tym przekonana – mówi rozgrywająca biało-czerwonych.źródło: chemik-police.com, inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
reprezentacja Polski kobiet, turnieje światowe

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2015-06-17

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved