Strona Główna > Aktualności > siatkówka plażowa > IE: Baran/Gruszczyńska nie dały rady Rosjankom

IE: Baran/Gruszczyńska nie dały rady Rosjankom

W drugim meczu igrzysk europejskich w Baku Jagoda Gruszczyńska i Karolina Baran nie sprostały przeciwniczkom z Rosji, ulegając im 0:2. Katarzyna Kociołek i Dorota Strąg długo walczyły z parą ukraińską, przegrywając ostatecznie po tie-breaku.

Na początku spotkania oba duety walczyły cios za cios, ale błąd biało-czerwonych spowodował, że jako pierwsze na dwupunktowe prowadzenie wyszły Rosjanki. Nie cieszyły się jednak z niego zbyt długo, bowiem skuteczna kontra Baran pozwoliła naszym reprezentantkom szybko doprowadzić do remisu. Dopiero w środkowej fazie seta siatkarki sbornej zyskały trzy punkty przewagi przy zagrywce Prokopiewej oraz błędach Polek. W kolejnych minutach nasze zawodniczki miały sporo problemów ze zdobywaniem punktów, za to udana kontra Prokopiewej przybliżała przeciwniczki do triumfu w premierowej odsłonie. W końcówce biało-czerwone zerwały się jeszcze do walki, a zbicie Gruszczyńskiej pozwoliło im zbliżyć się do rywalek na jeden punkt. Ale ostatnie słowo należało do Rosjanek, które po błędzie rywalek wygrały 21:19.

W pierwszych minutach drugiej partii obie pary szły łeb w łeb, lecz nieszczęście biało-czerwonych rozpoczęło się od popsutego serwisu Gruszczyńskiej, a po ataku Syrcewej Polki traciły już trzy oczka do rywalek. Taki wynik sprawił, że zaczęły one grać dość nerwowo, a kolejne błędy jeszcze bardziej komplikowały ich sytuację. Kiedy skutecznym atakiem popisała się Prokopiewa, sborna miała już pięć punktów przewagi. Wówczas do walki zerwały się zawodniczki znad Wisły, ale w niewielkim stopniu były w stanie zniwelować prowadzenie przeciwniczek. Szczególnie nie mogły zatrzymać Prokopiewej, przez co zanosiło się na gładką porażkę Polek. Wprawdzie w końcówce zbicia Gruszczyńskiej podreperowały nieco konto biało-czerwonych, ale i tak przegrały one tę część meczu 17:21, a całe spotkanie 0:2. Ostatecznie Gruszczyńska i Baran zajęły trzecie miejsce w swojej grupie.

Baran/Gruszczyńska POL – Prokopiewa/Syrcewa RUS 0:2
(19:21, 17:21)

W swoim ostatnim meczu grupowym Katarzyna Kociołek i Dorota Strąg zmierzyły się z Ukrainkami Darią Udowienko i Jelizawietą Sulimą. Polki dobrze rozpoczęły to spotkanie, jednak dość szybko straciły przewagę i pozwoliły rywalkom na odrobienie strat (7:7). W końcówce seta na prowadzenie wyszły Ukrainki głownie dzięki dobrym zagrywkom i atakom Udowienko (18:15) i przewagi tej nie oddały do końca seta. W drugiej partii znów Polki pierwsze wypracowały sobie kilkupunktową przewagę (9:5), którą jeszcze powiększyły. Przytrafił im się jednak niebezpieczny przestój i rywalki zbliżyły się na odległość trzech punktów (14:11). Polki jakby powoli opadały z sił, Ukrainki znów odrabiały straty (18:17). Na szczęście w końcówce biało-czerwone zerwały się jeszcze do walki i wygrywając 21:19, doprowadziły do remisu.

Początek decydującej partii przebiegał pod dyktando naszych reprezentantek, które wyszły na trzypunktowe prowadzenie (5:2). Polki utrzymały tę przewagę aż do stanu 11:9 i od tego momentu obraz gry uległ radykalnej zmianie. Rywalki zdobyły pięć punktów z rzędu i wydawało się, że już zakończą mecz. Kociołek i Strąg zerwały się do walki i to one wygrały trzy kolejne wymiany, mając piłkę meczową przy stanie 14:13. Niestety nie wykorzystały jej, a rywalki nie wypuściły już swojej szansy z rąk, wygrały 16:14 i całe spotkanie 2:1. Polki czekają jeszcze na wynik ostatniego meczu w grupie, po którym dowiedzą się, czy zajęły trzecie, czy czwarte miejsce.

Udowienko/Sulima UKR – Kociołek/Strąg POL 2:1
(21:18, 19:21, 16:14)