Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > siatkówka plażowa > Grand Slam: Dobre mecze polskich par

Grand Slam: Dobre mecze polskich par

fot. FIVB

Po pierwszym, bratobójczym polsko-polskim pojedynku para Fijałek/Prudel wygrała także swój drugi mecz z duetem Crabb/Olson. Pierwsze zwycięstwo w turnieju w amerykańskim St. Petersburgu odnotowali też srebrni medaliści ze Stavanger - Piotr Kantor i Bartosz Łosiak.

Przed tygodniem dwie najlepsze pary doskonale radziły sobie w Stavanger. Dla polskiej siatkówki plażowej był to historyczny moment, bowiem po raz pierwszy dwie pary znad Wisły stanęły na podium imprezy z cyklu World Tour. Na Florydzie, gdzie dzisiaj rozpoczął się Grand Slam, los dla biało-czerwonych był już mniej łaskawy. Otóż Bartoszowi Łosiakowi i Piotrowi Kantorowi oraz Grzegorzowi Fijałkowi i Mariuszowi Prudlowi przyszło stoczyć bratobójczy pojedynek na inaugurację turnieju nad Zatoką Meksykańską. Rozstawionym z numerem 1 Fijałkowi i Pudlowi na przewagi udało się pokonać młodszych kolegów w premierowej odsłonie meczu. W drugiej partii olimpijczycy z Londynu narzucili swój styl gry, zwyciężając Łosiaka i Kantora 21:14. Jeszcze dzisiaj srebrni medaliści z Stavanger w Norwegii zmierzą się z parą gospodarzy – Slick/Rosenthal. Przeciwnikiem Fijałka i Prudla również będą Amerykanie – Crabb/Olson, którzy w pierwszym meczu przegrali z rodakami 0:2.

Slick/Rosenthal USA [16] – Crabb/Olson USA [32] 2:0
(21:12, 21:16)
Fijałek/Prudel POL [1] – Łosiak/Kantor POL [17] 2:0
(21:19, 21:14)


Wysoką formę z norweskiego Stavanger potwierdziły polskie duety w swoich drugich pojedynkach podczas turnieju rozgrywanego na Florydzie. Po wygranej w polsko-polskim meczu Grzegorz Fijałek i Mariusz Prudel zmierzyli się z Amerykanami Trevor Crabb i Derek Olson. Spotkanie od samego startu toczyło się pod dyktando biało-czerwonych, którzy nie mieli wielkich kłopotów, by ograć swoich rywali 21:17. Jeszcze lepiej dla Polaków ułożyła się partia numer dwa, w której reprezentanci gospodarzy nie potrafili znaleźć sposobu na skierowanie piłki w boisko. Dzięki dobrej grze obronnej Fijałek i Prudel wygrali do 14 i z drugim zwycięstwem na koncie pewnie rozsiedli się w fotelu lidera grupy A.Fijałek/Prudel POL [1] – Crabb/Olson USA [32] 2:0
(21:17, 21:14)

Srebrni medaliści ze Stavanger, Piotr Kantor i Bartosz Łosiak, równie pewnie rozstrzygnęli swoje spotkanie z duetem Stafford Slick/Sean Rosenthal. Amerykanie z całkiem niezłej strony zaprezentowali się w premierowej odsłonie, lecz ostatecznie górą byli gracze z Polski (21:17). Podobnie jak w meczu Fijałka i Prudla drugi set był już rozgrywany wyraźnie pod dyktando polskiej pary. Młodzi gracze znad Wisły wzorowo rozegrali całą partię, pozwalając swoim przeciwnikom na zdobycie tylko 11 oczek. To dało im pewne zwycięstwo 2:0 i drugie miejsce w grupie A przed ostatnim meczem w tej fazie.

Kantor/Łosiak POL [17] – Slick/Rosenthal USA [16] 2:0
(21:17, 21:11)

źródło: inf. własna

nadesłał: ,

Więcej artykułów z kategorii :
siatkówka plażowa

Tagi przypisane do artykułu:
, , , , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2015-06-17

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved