Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > W Jastrzębskim Węglu Lebedew za Piazzę

W Jastrzębskim Węglu Lebedew za Piazzę

fot. archiwum

Po ostatnim sezonie, w którym Jastrzębski Węgiel uplasował się tuż za podium PlusLigi, drużynę opuścił Roberto Piazza. Teraz już wiadomo, że nowym szkoleniowcem zespołu z Jastrzębia-Zdroju będzie Australijczyk Mark Lebedew.

Trener ten w przeszłości miał już okazję pracować w Jastrzębskim Węglu. Ostatnio pracował w Berlin Recycling Volleys. Ze stołecznym klubem z Niemiec w ciągu pięciu lat trzykrotnie zdobył mistrzostwo Niemiec i dwa razy wicemistrzostwo kraju. W minionym sezonie prowadzona przez niego drużyna wystąpiła jako gospodarz w turnieju finałowym Ligi Mistrzów i zakończyła te prestiżowe rozgrywki na 3. miejscu w Europie, pokonując w meczu o brąz PGE Skrę Bełchatów.

48-latek z Adelajdy z pewnością będzie się czuł w Polsce bardzo dobrze. Jego małżonka jest żorzanką i jak sam często powtarzał w wywiadach, zawsze z przyjemnością odwiedzał ten zakątek świata.

Doświadczenie w pracy szkoleniowej Mark posiada spore. Zyskiwał je w ciągu wielu lat pracy w reprezentacji Australii (najpierw jako asystent, a następnie jako pierwszy trener), reprezentacji Niemiec (asystent pierwszego trenera), był pierwszym szkoleniowcem zespołów Bundesligi – SV Wuppertal oraz Eschenbacher Eltmann, VC Franken i wspomnianego już klubu z Berlina. Miał również okazję przez rok pracować we włoskiej Serie A1 jako asystent Santillego w klubie Vibo Valentia, a także jako pierwszy trener belgijskiego klubu z Lennika. W przeszłości sam również był siatkarzem – na swoim koncie ma 12 występów w reprezentacji Australii.Cieszę się, że wracam do Jastrzębskiego Węgla. Mam zarówno z tym miejscem, jak i z PlusLigą wiele wspaniałych wspomnień. PlusLiga jest jedną z najbardziej wyrównanych lig siatkarskich w Europie, dlatego praca tutaj będzie dla mnie dużym wyzwaniem. Jestem podekscytowany tym faktem – mówi Mark Lebedew, który podpisał roczny kontrakt z opcją przedłużenia o kolejny rok.

Po podpisaniu umowy trener rozpoczyna budowę nowej drużyny na sezon 2015/2016.

Zobacz również:
Karuzela transferowa PlusLigi

źródło: jastrzebskiwegiel.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2015-06-16

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved