Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Utalentowany Amerykanin w Perugii

Utalentowany Amerykanin w Perugii

fot. archiwum

Kolejny reprezentant Stanów Zjednocznych wybrał kierunek włoski. Tym razem na celowniku czołowego klubu Serie A znalazł się Aaron Russell. Zawodnik o miejsce w wyjściowej szóstce Perugii będzie walczył z Niemcami - Kaliberdą i Frommem.

Po Emanuele Birarellim, Denisie Kaliberdzie i Danielu Castellanim czwartym nowym nabytkiem Sir Safety Perugia jest Aaron Russell. 22-latek był bohaterem reprezentacji Stanów Zjednoczonych podczas ostatniego weekendu Ligi Światowej. To właśnie młody skrzydłowy sprawił biało-czerwonym najwięcej problemów. Klub Sir Safety Perugia zakontraktował Amerykanina na dwa kolejne sezony, uzupełniając zestawienie przyjmujących w Perugii (obok Fromma i Kaliberdy).

Przedstawiciele klubu z Umbrii zgodnie podkreślali, jak ciężkim zadaniem było pozyskanie zawodnika. – To był bardzo długi i ciężki wyścig, bo było wiele zespołów, które chciały mieć tego zawodnika. Ale dobra praca prezesa Sirci, dyrektora sportowego (Vujevicia) i dyrektora generalnego (Rizzuto) pozwoliła nam mieć go u siebie. Russell jest bardzo utalentowany, mimo że jeszcze młody, moim zdaniem jest najlepszym zawodnikiem dla naszego systemu gry. Z tego względu, że jest wysoki, do tego charakteryzuje się dobrym przyjęciem – mówił szkoleniowiec Sir Safety Perugia.

Po latach gry w reprezentacjach młodzieżowych Stanów Zjednoczonych w 2014 roku zawodnik zadebiutował w pierwszej reprezentacji, notując wyjątkowo udany debiut. Także ten sezon reprezentacyjny i zmagania fazy grupowej przyniosły dobre występy Aarona Russella. W dotychczas rozegranych sześciu spotkaniach fazy grupowej młody przyjmujący zdobył 67 punktów, swoje statystyki poprawiając w meczu przeciwko Polsce (20 punktów Amerykanina).Jak zaznaczają przedstawiciele Sir Safety Perugia, Aaron Russell jest bez wątpienia zawodnikiem już prezentującym poziom międzynarodowy, mimo swojego młodego wieku. Z transferem amerykańskiego przyjmującego wiązane są spore nadzieje, siatkarz ma bowiem wzmocnić siłę ataku zespołu, gwarantując trenerowi Castellaniemu możliwości swobodnego rotowania składem przy wykorzystywaniu alternatywnych rozwiązań. W Perugii zawodnik pojawi się dopiero po zakończeniu sezonu reprezentacyjnego.

źródło: inf. własna, sirsafetyperugia.it

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
ligi zagraniczne

Tagi przypisane do artykułu:
, , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2015-06-16

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved