Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Powroty do Lube, biancorossi z nowym rozgrywającym

Powroty do Lube, biancorossi z nowym rozgrywającym

fot. archiwum

Po zakończeniu współpracy z Michele Baranowiczem i zakontraktowaniu Micah Christensona włodarze Lube szukali drugiego rozgrywającego. Wybór padł na doświadczonego Antonio Corvettę, który po latach wraca do Lube.

Po Ivanie Miljkoviciu kolejnym zawodnikiem wracającym do Lube po wielu latach ma być właśnie Antonio Corvetta. Klub potwierdził transfer na swojej oficjalnej stronie. Doświadczony rozgrywający ma być wsparciem dla młodego Amerykanina, z którym kontrakt podpisano niespełna miesiąc temu.

Antonio Corvetta swoją zawodową karierę rozpoczynał właśnie w klubie z Maceraty. Najpierw reprezentując barwy drużyny młodzieżowej, aby po roku gry dołączyć do pierwszego zespołu (1995-1998). Po kilku sezonach spędzonych w barwach biancorossich rozgrywający zdecydował się na zmianę, jednak na przestrzeni całej swojej zawodowej kariery Corvetta był wierny lidze włoskiej (grając w klubach Serie A1 i Serie A2). W 2003 roku wrócił do Lube po raz pierwszy, ze zmiennym szczęściem grając tam przez rok. Ostatni sezon doświadczony rozgrywający spędził w Altotevere Città di Castello-Sansepolcro. Na swoim koncie zawodnik ma wygraną w Pucharze Challenge z Piacenzą w sezonie ligowym 2012/2013. Antonio Corvetta z Lube związał się rocznym kontraktem.

Sam zawodnik nie krył satysfakcji z takiego rozwoju wypadków. – Mogę powiedzieć, że dla mnie to jest naprawdę powrót do domu – przyznał zawodnik, komentując swój nowy kontrakt. – Możliwość ubrania na nowo koszulki takiego klubu jak Lube Banca Macerata oznacza powrót do mocnego zespołu, a to bez wątpienia jest cel każdego zawodnika. Wrócę po raz kolejny, to trochę jak koło podsumowujące i kończące moją karierę. Zaczynałem w tym klubie i byłbym bardzo szczęśliwy móc tutaj zakończyć karierę – zaznaczył Corvetta, równie pozytywnie wypowiadając się o nowo budowanej ekipie w Maceracie. – Będę częścią wielkiego zespołu, zdaję sobie więc sprawę, jakie obowiązki i jaka praca przede mną. Rozmawiałem już z trenerem Blenginim. I dam z siebie wszystko, profesjonalizm i determinację – kontynuował zawodnik, mówiąc o sporym wyróżnieniu, jakim jest dla niego powrót do biancorossich. – Powtórzę, że zespół jest bardzo silny, prezentuje najwyższy poziom – podsumował nowy nabytek Lube.Walcząc o odzyskanie utraconego scudetto, Lube się zbroi. Wcześniej biancorossi zakontraktowali nowego trenera (Gianlorenzo Blengini), wspomnianego rozgrywającego, reprezentanta Stanów Zjednoczonych – Micah Christensona, Z Rawenny przyszli Cebulj i Cester. Jednak prawdziwymi hitami mercato było pozyskanie Osmanego Juantoreny i Ivana Miljkovicia.

źródło: inf. własna, lubevolley.it

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
ligi zagraniczne

Tagi przypisane do artykułu:
, , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2015-06-16

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved