Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Michele Baranowicz w Calzedonii Werona

Michele Baranowicz w Calzedonii Werona

fot. archiwum

O transferze reprezentanta Włoch do Werony spekulowano od jakiegoś czasu. Po pechowej końcówce ubiegłego sezonu niemal pewne było, że w Maceracie będą szukać następcy dla Baranowicza. Sam zawodnik również nie narzekał na brak propozycji.

Niespełna 26-letni zawodnik ostatnie dwa sezony spędził w barwach biancorossich, z Lube Michele Baranowicz sięgnął po tytuł mistrza kraju w 2014 roku. Zawodową karierę rozgrywający o polskich korzeniach rozpoczynał w Cuneo w 2005 roku, gdzie spędził kolejne trzy sezony, następnie przeniósł się do Samgas Crema. Jedynym klubem przecinającym włoską serię Baranowicza była Resovia Rzeszów. Na Podkarpaciu Baranowicz spędził jeden sezon (2010/2011), wraz z Resovią zajmując miejsce na najniższym stopniu podium w rywalizacji o mistrzostwo kraju. Po średnim w wykonaniu zawodnika sezonie w Polsce Baranowicz wrócił na włoskie parkiety, kolejno broniąc barw Cuneo i Modeny, a od sezonu 2013/2014 Lube Banki Macerata.

18 maja 2011 roku Michele Baranowicz zadebiutował w reprezentacji Włoch, rywalizując o miejsce w wyjściowym składzie z Draganem Travicą. W tym sezonie zawodnika zabrakło jednak w reprezentacji ze względu na uraz, jakiego nabawił się w decydującej fazie sezonu ligowego. To właśnie końcówka sezonu była wyjątkowo pechowa dla rozgrywającego Lube, po doznanej podczas treningu poważnej kontuzji złamania podstawy kości małego palca prawej dłoni Baranowicz został wykluczony z gry co najmniej do końca sezonu. Włodarze Lube, wykorzystując możliwości transferowe, sięgnęli wówczas po doświadczonego Brazylijczyka – Ricardo.

Kiedy z obozu biancorossich zaczęły napływać informacje o zakończeniu współpracy z Baranowiczem, a włodarze Lube przystąpili do przebudowy składu, dość szybko zareagował klub z Werony. To właśnie o zainteresowaniu Calezdonii Werona mówiło się najczęściej w przypadku Michele Baranowicza. Transfer rozgrywającego został dziś potwierdzony oficjalnie przez klub. Na jutro włodarze Calzedonii Werona zaplanowali oficjalną konferencję prasową z prezentacją zawodnika. Michele Baranowicz podpisał roczny kontrakt.



źródło: bluvolleyverona.it, inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
ligi zagraniczne

Tagi przypisane do artykułu:
, , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2015-06-16

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved