Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Jacek Sęk: Zespół mamy praktycznie już skompletowany

Jacek Sęk: Zespół mamy praktycznie już skompletowany

fot. archiwum

Giełda transferowa w pełni, więc to właściwy czas na kompletowanie zespołu na zbliżający się sezon. Władze Effectora Kielce nie próżnują w tej kwestii, a nazwiska nowych graczy mamy poznać już niebawem. Prezes Effectora potwierdził transfer Marcina Komendy.

Zespół mamy praktycznie już skompletowany. Wizja trenera, cele, które sobie zakładamy na nadchodzący sportowy sezon, a przede wszystkim możliwości ich realizacji, to wszystko musi współgrać ze sobą – mówi prezes klubu, Jacek Sęk.Każdy element w drużynie musi do siebie pasować. I tak też staramy się prowadzić politykę klubu w tym zakresie. Z częścią zawodników pożegnaliśmy się, a w ich miejsce pojawią się nowi siatkarze. Praktycznie większość pozycji na boisku już jest obsadzonych. Wkrótce rozpoczniemy prezentację nowego narybku dziennikarzom i kibicom kieleckiej siatkówki. Dziś, jako przedsmak konferencji prasowych, mogę zdradzić nazwisko zawodnika, który zagra na pozycji, od której zaczyna się budować zespół, czyli rozgrywającego. Będzie nim Marcin Komenda – dodaje.

Marcin Komenda to zawodnik SMS-u PZPS Spała, złoty medalista mistrzostw Polski juniorów oraz najlepszy rozgrywający turnieju finałowego z 2013 roku. Niedawno jako jeden z dwóch zawodników SMS-u uczestniczył w konsultacjach u Stephane’a Antigi. Trener mistrzów świata po tych spotkaniach przyznał, że Marcin ma spore szanse wskoczyć do seniorskiej kadry. Ostatnim sukcesem naszego nowego siatkarza jest powołanie od Jakuba Bednaruka do reprezentacji Polski na mistrzostwa świata juniorów zaplanowanych na wrzesień tego roku w Meksyku.

Nie boimy się inwestować w młodych, zdolnych i ambitnych zawodników. Dwa lata temu zaryzykowaliśmy i podpisaliśmy kontrakt z Mateuszem Bieńkiem, o którym wtedy jeszcze nikt nie słyszał. Dziś serce rośnie w czasie meczów reprezentacji Polski, w której Mateusz wychodzi w pierwszej szóstce, że to właśnie Kielce dały mu szansę na rozwój i rozkwit jego siatkarskiej drogi – kontynuuje Jacek Sęk, sternik kieleckiego klubu.Konferencja prasowa z udziałem Marcina Komendy i kolejnych zakontraktowanych na sezon 2015/2016 zawodników już w najbliższych tygodniach.

źródło: effectorkielce.com.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2015-06-16

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved