Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > rozgrywki młodzieżowe > Finał Kinder + Sport już w dniach 2-5 lipca w Krakowie

Finał Kinder + Sport już w dniach 2-5 lipca w Krakowie

fot. archiwum

Na początku lipca finaliści ogólnopolskiej akcji Kinder + Sport przyjadą do Krakowa, gdzie zmierzą się w rywalizacji w trzech kategoriach wiekowych. Niemal dwa tysiące dzieci grać będzie na jednym z największych turniejów siatkarskich w Europie.

Zakończyły się kwalifikacje wojewódzkie minisiatkówki. W szesnastu województwach chłopcy i dziewczęta ze szkół podstawowych rywalizowały w kategoriach „dwójek”, „trójek” i „czwórek”. Choć siatka jest zawieszona dużo niżej, boiska nieco mniejsze, to emocje towarzyszące tym rozgrywkom niczym nie ustępują tym, które obserwować możemy na najważniejszych imprezach siatkarskich na świecie.

W każdej kategorii wiekowej trzy najlepsze zespoły z każdego województwa przyjadą na początku lipca do Krakowa, by zmierzyć się w finale ogólnopolskim. To jakby sześć osobnych turniejów, w których wystąpi 48 drużyn w każdym – co daje niesamowite przedsięwzięcie logistyczne. W ubiegłym roku gospodarzem zawodów był Drzonków, XXI Finał KINDER+SPORT KRAKÓW 2015 odbędzie się na obiektach sportowych położonych w okolicy miasteczka studenckiego. Kategoria „czwórek” dziewcząt i chłopców zostanie rozegrana na 12 boiskach obiektów sportowych Wisły Kraków, kategoria „trójek” na 10 boiskach zlokalizowanych w halach sportowych Uniwersytetu Jagiellońskiego oraz AGH Kraków. „Dwójki” zagrają w hali sportowej Studium WF AGH na 10 boiskach. Sale są położone w bliskiej odległości od siebie oraz miejsc zakwaterowania, które świadczyć będą akademiki położone na terenie miasteczka studenckiego oraz w pobliskich internatach.

17 czerwca zostanie przeprowadzone otwarte dla publiczności losowanie grup finałowych. Harmonogram gier zostanie podany z rozpisanymi drużynami i numerami boisk po losowaniu grup. W I etapie trzyzespołowe grupy rozegrają mecze każdy z każdym. Zwycięzcy zakwalifikują się do walki o miejsca 1-32, zespoły z miejsc 2. i 3. walczyć będą w barażach o awans do tej grupy. W tym roku również w serwisie Strefa Siatkówki będzie można śledzić na bieżąco wyniki turnieju.Na stronie krakowskiego turnieju kinderkrakow2015.pl można już zobaczyć komunikat rozgrywek i pobrać potrzebne formularze.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
rozgrywki młodzieżowe

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2015-06-16

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved