Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > Bonczewa wraca do polskiej ligi, zagra w Developresie

Bonczewa wraca do polskiej ligi, zagra w Developresie

fot. archiwum

Były już beniaminek Orlen Ligi sięgnął po zawodniczkę aż na Bałkany. We wtorek poinformowano, że 25-letnia Weseła Bonczewa w nowym sezonie zagra w drużynie Developresu SkyRes Rzeszów. Rozgrywająca podpisała roczny kontrakt z rzeszowskim klubem.

Weseła Bonczewa jest wychowanką bułgarskiego zespołu Levski Siconco. W latach 2003-2007 poprowadziła cztery razy do mistrzostwa drużynę juniorską, otrzymując m.in. nagrodę MVP (2004/05) i nagrodę dla najlepszej rozgrywającej (2006/07). Od 2006 do 2009 roku regularnie powoływana była do juniorskiej reprezentacji Bułgarii.

25-latka zdobywała również tytuł mistrzowski z pierwszym zespołem Levskiego oraz Puchar Bułgarii (2008/09). Po sezonie leworęczna rozgrywająca przeniosła się do polskiej ligi. W 2009/10 broniła barw AZS-u Białystok. Kolejnymi klubami były kolejno: azerski VK Baki, ponownie Levski Siconco, francuski Laon Volley-Ball oraz grecki Oper Rethymno. Sezon 2014/15 Bonczewa spędziła w Bułgarii, gdzie z drużyną Maritsa Płowdiw wywalczyła mistrzostwo ligi.

Bonczewa, która znalazła się w szerokiej kadrze Bułgarii na I igrzyska europejskie w Baku, z Developresem SkyRes Rzeszów podpisała roczny kontrakt. Na rozegraniu rywalizować będzie z Adrianną Budzoń. To siódma nowa zawodniczka, która po sezonie dołączyła do naszej drużyny. Wcześniej umowami z rzeszowskim zespołem związały się: Ana Otasević, Ewelina Janicka, Aleksandra Wańczyk, Joanna Kapturska, Agata Śliwa oraz Nikolina Jelić.Weseła Bonczewa:
Pozycja – rozgrywająca
Wzrost – 187 cm
Waga – 76 kg
Zasięg w ataku – 295 cm
Zasięg w bloku – 290 cm

Zobacz również:
Karuzela transferowa Orlen Ligi

źródło: developres.rzeszow.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Tauron Liga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2015-06-16

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved