Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > W Gorlicach nie będzie drużyny seniorek

W Gorlicach nie będzie drużyny seniorek

fot. Tomasz Tadrała

W przyszłym tygodniu zapewne wyjaśni się, któremu klubowi Ekstrim Gorlice odstąpi miejsce w I lidze kobiet. Z informacji Strefy Siatkówki wynika, że prawdopodobnie będzie to PSPS Chemik Police, który odpadł w turnieju finałowym o awans do I ligi.

Rozmowy są na dobrej drodze, praktycznie już się porozumieliśmy – mówi prezes Ekstrimu Marek Wójtowicz.Dopóki jednak sprawa nie będzie zamknięta, nie zdradzę, o jaki klub chodzi. Ekstrim już w trakcie poprzedniego sezonu miał poważne kłopoty finansowe, ale jakoś dokończył zmagania (beniaminek zajął znakomite, 5. miejsce).

Już teraz przed startem rozgrywek wnioskował o wsparcie z miejskiej kasy na wyczynową siatkówkę (wcześniej dostał na upowszechnianie sportu dzieci i młodzieży), ale otrzymał negatywną odpowiedź. W tej sytuacji własnym sumptem nie byłby w stanie grać przez kolejny sezon w kosztownej I lidze, zwłaszcza że po poprzednim są jeszcze długi. – Chcemy spłacić wszystko do końca roku. Część będzie można pokryć ze środków za odstąpienie miejsca w pierwszej lidze – mówi Wójtowicz.

Jak dodaje, w klubie nie będzie seniorskiej drużyny (mogłaby grać w III lidze), nadal będzie szkolenie w grupach młodzieżowych i minisiatkówce. W zespole grało 11 zawodniczek, po świetnym sezonie większość z nich znalazła sobie nowych pracodawców. Najwięcej siatkarek przeniosło się do Wieliczki, gdzie powstał nowy klub – Solna. Grającą trenerką II-ligowca będzie Katarzyna Wąsowska, a w zespole ponadto znalazły się: Magdalena Tyrańska, Paulina Stojek, Magda Żochowska i Weronika Olipra. Miała tam grać też Aleksandra Stachowicz, ale zmieniła zdanie (łączona jest z pierwszoligowymi Budowlanymi Toruń).Najwięcej na grze w Ekstrimie zyskała rozgrywająca Aleksandra Pasznik, która znalazła uznanie w oczach sztabu szkoleniowego BKS-u Aluprofu Bielsko-Biała i będzie występować w Orlen Lidze. Aleksandra Guzikiewicz przenosi się do Karpat Krosno, Pauliną Majkowską zainteresowany jest ponoć KS Murowana Goślina, a Alicją Leszek ŁKS Łódź. Nowego zespołu szuka Magdalena Pytel.

Więcej w Dzienniku Polskim

źródło: Dziennik Polski, inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
I liga kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2015-06-15

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved