Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Krzysztof Gierczyński postanowił zakończyć karierę

Krzysztof Gierczyński postanowił zakończyć karierę

fot. Izabela Kornas

39-letni Krzysztof Gierczyński, olimpijczyk z Pekinu i jeden z najbardziej doświadczonych zawodników PlusLigi, podjął decyzję o zakończeniu kariery. W klubie liczono, że przedłuży umowę na kolejne rozgrywki. Tak się jednak nie stanie.

Krzysztof Gierczyński, 39-letni przyjmujący, był w ostatnich sezonach zawodnikiem Jastrzębskiego Węgla. Gdy dołączył do kadry śląskiego klubu, miał już 36 lat. Wtedy już mówiło się, że będzie tylko rezerwowym. Tymczasem gra zespołu wciąż opierała się na jego barkach. Także z powodu kontuzji, które nękały jego kolegów z drużyny.

Gdy w minionym sezonie z gry wypadli Denis Kaliberda i Zbigniew Bartman, prezes Jastrzębskiego Węgla Zdzisław Grodecki powtarzał, że modli się, żeby Gierczyńskiemu nie przytrafiło się nic złego.

Zawodnik rodem z Gubina był wzorem profesjonalisty i zaangażowania w pracę. W klubie liczono, że przedłuży umowę na kolejne rozgrywki. Tak się jednak nie stanie. Gierczyński poinformował władze klubu o zakończeniu długiej kariery.



Gierczyński był też związany z Morzem Szczecin, Resovią i AZS-em Częstochowa. Zdobył srebrne i brązowe medale mistrzostw Polski. Jest zdobywcą Pucharu Polski (2008) oraz europejskiego Pucharu Challenge (2012) z AZS-em Częstochowa. To także były reprezentant Polski i olimpijczyk z Pekinu (2008). Gierczyński ma papiery trenerskie, już kilka lat temu snuł plany o podjęciu pracy z młodzieżą.

Więcej w serwisie slask.sport.pl

źródło: sport.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2015-06-15

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved