Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > reprezentacja Polski kobiet > Jacek Nawrocki: Nie popadamy w euforię

Jacek Nawrocki: Nie popadamy w euforię

fot. CEV

- W turnieju w Baku jest sporo silnych drużyn. Holenderki, Bułgarki czy Niemki pilnują punktów rankingowych i przysłały tutaj silne ekipy. Będzie z kim walczyć - mówi trener reprezentacji Polski siatkarek, Jacek Nawrocki. Dziś Polki grają z Azerbejdżanem.

Polskie siatkarki pod wodzą trenera Jacka Nawrockiego rozegrały wcześniej sparingi ze Szwajcarią (zgrupowanie w Szczyrku) i na wyjeździe z Niemcami. W Baku nasz szkoleniowiec oficjalnie debiutował w tej roli. – W ogóle nie zastanawiałem się nad tym. Najważniejsze było, jak wypadniemy. Zespół turecki liczy się w Europie. W Baku mówi się, że jest jednym z faworytów igrzysk. Cieszymy się, że początek turnieju był tak udany. Jednak w euforię nie popadamy. Z pokorą podchodzimy do rywalizacji – powiedział Jacek Nawrocki.

Duże emocje i wielkie zmiany nastrojów towarzyszyły grze obu drużyn. – Nie ma jednej odpowiedzi na pytanie, co zadecydowało o naszej wygranej – mówi Jacek Nawrocki. – Nerwy wpłynęły na „falowanie gry”. Sporą wartość w polskim zespole wnosiły indywidualne poczynania zawodniczek, ale najważniejszym było to, że mieliśmy drużynę. Wchodzące na zmiany miały wpływ na losy spotkania i to bardzo cieszy.

W grupie A gra m.in. Rosja. Trener Wadim Pankow powiedział przed turniejem, że nie chciałby w fazie play-off wpaść na polski zespół. Nasza kobieca siatkówka cieszy się jak widać dużym szacunkiem na arenie międzynarodowej. – W turnieju w Baku jest sporo silnych drużyn. Holenderki, Bułgarki czy Niemki pilnują punktów rankingowych i przysłały tutaj silne ekipy. Będzie z kim walczyć – dodaje trener biało-czerwonych.W poniedziałek kolejnym rywalem polskich siatkarek będzie reprezentacja gospodarza I europejskich igrzysk – Azerbejdżan. – Jest to silny zespół, mający w swoim składzie kilka naturalizowanych zawodniczek. Jest to ekipa o mocnych poczynaniach ofensywnych, dysponująca dynamiczną zagrywką z wyskoku. Będziemy starać się odrzucać zespół rywalek od siatki – powiedział Jacek Nawrocki.

Mecz z Azerbejdżanem ma się planowo rozpocząć o 22.00 czasu miejscowego, tak jak spotkanie z Turcją. – Jak znam życie, wyjdziemy na parkiet z opóźnieniem. Po spotkaniu sobotnim, podróży do wioski zawodniczej oraz posiłku w swoich pokojach byliśmy o czwartej nad ranem. Ktoś tak wymyślił, ale trzeba się do tego dostosować – zakończył Jacek Nawrocki.

źródło: pzps.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
reprezentacja Polski kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2015-06-15

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved