Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > siatkówka plażowa > Gwiazdy na piasku Plaży Gotyku

Gwiazdy na piasku Plaży Gotyku

fot. Joanna Skólimowska

Kilku najlepszych polskich siatkarzy oczarowało toruńską starówkę. Grzegorz Bociek, Dominik Witczak, Wojciech Włodarczyk i Krzysztof Ignaczak zagwarantowali kibicom bardzo ciekawe widowisko. - Zabawa była fajna, ludzie też świetnie się bawili - stwierdził "Igła".

Trybuny Plaży Gotyku były wypełnione do ostatniego miejsca, a wszystkiemu przyglądał się mistrz olimpijski z Montrealu (1976) – Edward Skorek. Na boisku działo się wiele, ale wynik nie był dzisiaj najważniejszy. Każdy mógł zagrać ze sportowcami, wpłacając 10 zł na szczytny cel. W tym roku organizatorzy zdecydowali się pomóc choremu Jankowi. – Fajna inicjatywa. Każda przedsięwzięcie, które ma pomagać, jest fajne. Oprócz tego, że była dobra zabawa, pamiętaliśmy o tym, żeby pomagać – mówił Krzysztof Ignaczak.

Na piasku panowało pozytywne zamieszanie. W rolę sędziego wcielili się Grzegorz Bociek i Wojciech Włodarczyk, a arbitrzy w tym czasie mogli pokazać swoje siatkarskie umiejętności. Trener Edward Skorek zdążył wszystkim udzielić wielu cennych wskazówek, a Krzysztof Ignaczak udowodnił, że zawodnik występujący na co dzień na pozycji libero także potrafi skutecznie serwować i atakować.

Bardzo dobry toruński piasek, smakował niesamowicie – śmiał się po meczu popularny „Igła”. – Zabawa była fajna, ludzie też świetnie się bawili. Cieszymy się, że wrócił do nas Bociuś (Grzegorz Bociek – przyp. red.). Myślę, że będzie wracał teraz do pełni zdrowia i pokazywał swój siatkarski kunszt. Oczywiście w hali, bo jednak wolimy go oglądać w hali niż na plaży.Bardzo lubię to miasto. Toruń ma świetny klimat, wspaniałą starówkę, która tętni życiem. Jest co zwiedzać i wspominać. Myślę, że również przyciągamy kibiców siatkówki, co jest dowodem na to, że ludzie żyją naszymi sukcesami. Przyjeżdżają nowi mistrzowie świata, co stanowi dodatkową atrakcję. Jest na kogo popatrzeć i jest co oglądać – mówił legendarny trener Edward Skorek. Były mistrz świata oraz mistrz olimpijski zapewnił już, że w przyszłym roku również z wielką chęcią pojawi się na Plaży Gotyku.

To jeszcze nie koniec siatkarskiego święta na Rynku Nowomiejskim. W poniedziałek swoje rozgrywki rozpoczną studenci. Od 9 rozpoczną się mistrzostwa UMK kobiet i mężczyzn. Z pewnością nie zabraknie wielu emocji.

Po studentach na piaszczyste boiska Plaży Gotyku wkroczą najmłodsi. Wszystkie dzieci będą mogły wziąć udział w kolejnych zajęciach BELLA HAPPY Kids Camp. Impreza rozpocznie się o godzinie 18. Dzieci mogą być zgłaszane wyłączanie przez rodziców. Zajęcia będą prowadzone przez doświadczonych trenerów i zawodników, a każdy uczestnik otrzyma pamiątkową koszulkę. Uczestnictwo w akademii jest darmowe, a ilość miejsc jest ograniczona, jednak nie ma się co martwić, Kids Campy będą się odbywać codziennie do 20 czerwca (sobota).

źródło: inf. prasowa

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
siatkówka plażowa

Tagi przypisane do artykułu:
, , , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2015-06-15

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved