Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > Depowski, Mordyl i Rawiak oficjalnie w AGH

Depowski, Mordyl i Rawiak oficjalnie w AGH

fot. archiwum

Coraz bardziej krystalizuje się sytuacja kadrowa AGH AZS Kraków na sezon 2015/2016. Już oficjalnie do małopolskiego zespołu dołączyli Karol Rawiak, Dominik Depowski i Bartłomiej Mordyl, a kontrakt z pierwszoligowcem przedłużyli środkowy i atakujący.

Do niedawna toczyły się spekulacje, że nawet wszyscy dotychczasowi gracze opuszczą AGH. Tymczasem już wiadomo, że tak się nie stanie. Wszystko dlatego, że umowę z klubem przedłużyli Patryk Akala oraz podstawowy atakujący Michał Dzierwa, który w minionych rozgrywkach był jedną z jaśniejszych postaci drużyny prowadzonej przez trenera Kubackiego. Wcześniej włodarze małopolskiej ekipy zakontraktowali także innego atakującego – Arkadiusza Żakietę z KPS-u Siedlce, a to oznacza, że pożegna się z nią Igor Walczykowski.

Są już także pierwsze efekty współpracy AGH z Resovią Rzeszów. Na jej bazie do Krakowa przeniesie się Dominik Depowski. To 20-letni przyjmujący, który miniony sezon spędził w AZS-ie Politechnice Warszawskiej. W niej jednak nie miał miejsca w podstawowym składzie, za to w pierwszoligowcu powinien mieć znacznie więcej okazji do gry i zbierania cennego doświadczenia. Depowski jest mistrzem Polski juniorów z poprzedniego roku w barwach AKS-u Rzeszów. Ostatnio został powołany do reprezentacji Polski juniorów prowadzonej przez trenera Bednaruka. Podobny kierunek obrał Bartłomiej Mordyl, który ostatnio również występował w stołecznej Politechnice. Ten 20-letni środkowy dysponuje dobrymi warunkami fizycznymi, ale brakuje mu ogrania, które może zdobyć, grając w reprezentacji Polski juniorów oraz w Krispol I Lidze.

Do Małopolski przenosi się także Karol Rawiak. Ten 21-letni przyjmujący w minionym sezonie reprezentował barwy Ślepska Suwałki, z którym wywalczył brązowy medal Krispol I Ligi. Rok wcześniej z KPS-em Siedlce sięgnał po wicemistrzostwo tego szczebla rozgrywkowego. Ma też na swoim koncie medal mistrzostw Polski juniorów.Zobacz również
Karuzela transferowa Krispol I Ligi

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
I liga mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, , , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2015-06-15

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved