Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > siatkówka plażowa > Stavanger Major: Wielki sukces i srebrno-brązowi Polacy!

Stavanger Major: Wielki sukces i srebrno-brązowi Polacy!

fot. FIVB

Do niezwykle udanych zaliczą turniej Stavanger Major Bartosz Łosiak i Piotr Kantor oraz Grzegorz Fijałek i Mariusz Prudel. Po raz pierwszy w historii dwie pary z naszego kraju stanęły na podium zawodów z cyklu World Tour. Polacy zdobyli srebro i brąz.

Jako pierwsi do półfinałowej walki stanęli Mariusz Prudel i Grzegorz Fijałek. Ich przeciwnikami była brazylijska para Evandro Gonçalves Oliveira Júnior i Pedro Solberg Salgado. Polacy w pierwszym secie dotrzymywali kroku rywalom, przegrali jednak w końcówce 18:21. W drugiej partii przewaga Brazylijczyków była już większa. Biało-czerwoni nie dali rady awansować do finału, przegrali do 16.

W drugim półfinale Bartosz Łosiak i Piotr Kantor zaczęli od naprawdę mocnego uderzenia. W pierwszym secie Polacy bardzo pewnie i wysoko, bo do 13, pokonali włoski duet Matteo Ingrosso i Paolo Ingrosso. W drugim secie już tak spokojnie nie było, ale mimo tego biało-czerwoni pewnie triumfowali do 16 i już niedługo zagrają z Brazylijczykami w wielkim finale.

W meczu o trzecie miejsce Mariusz Prudel i Grzegorz Fijałek odbili sobie półfinałowe niepowodzenie. Od początku narzucili swój styl gry Włochom, bezlitośnie wykorzystując wszystkie błędy rywali, Polacy wysoko wygrali pierwszą partię do 13. W drugim secie biało-czerwoni również nie dali wielu szans rywalom, pewnie wygrywając do 15. Tym samym Fijałek i Prudel zajęli trzecie miejsce w turnieju Stavanger Major.Drugi medal dla Polski w tym turnieju zdobyli Piotr Kantor i Bartosz Łosiak. Młoda polska dwójka przez turniej przeszła niczym burza, ale w finale musiała uznać już wyższość bardziej doświadczonej brazylijskiej dwójki – Evandro/Pedro. Canarinhos przewodzili od początku i stopniowo tylko zwiększali dystans. Mimo wszystko srebrne medale wywalczone przez polski duet to wielki sukces nie tylko dla nich, ale i dla całej polskiej siatkówki plażowej. Łosiak/Kantor po raz pierwszy w karierze zdobyli srebrny medal w turnieju z cyklu World Tour, po raz pierwszy też dwa polskie teamy stanęły na podium tej imprezy.

półfinały:
Ingrosso M./Ingrosso P. ITA [29] – Łosiak/Kantor POL [25] 0:2
(13:21, 16:21)
Fijałek/Prudel POL [2] – Evandro/Pedro BRA [7] 0:2
(18:21, 16:21)

mecz o 3. miejsce:
Fijałek/Prudel POL [2] – Ingrosso M./Ingrosso P. ITA [29] 2:0
(21:13, 21:15)

finał:
Łosiak/Kantor POL [25] – Evandro/Pedro BRA [7] 0:2
(13:21, 14:21)

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
siatkówka plażowa

Tagi przypisane do artykułu:
, , , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2015-06-14

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved