Strona Główna > Aktualności > Liga Światowa > LŚ, gr. D: Koreańczycy zrewanżowali się Japonii

LŚ, gr. D: Koreańczycy zrewanżowali się Japonii

W drugim meczu rywalizacji azjatyckiej w grupie D Japończycy nie ugrali choćby seta. Przewaga Koreańczyków w każdym fragmencie meczu była zdecydowana i finalnie to oni triumfowali 3:0, rewanżując się za sobotnią porażkę.

W drugim azjatyckim pojedynku grupy D Koreańczycy od początku wzięli się za zdobywanie punktów. Choi Hong-Suk od razu zapunktował zagrywką i gospodarze już mieli niewielką przewagę. Po zbiciu Song Myung-Geunga schodzili na pierwszą przerwę techniczną z pięciopunktowym zapasem. Obie drużyny, czego można było się spodziewać, popisywały się grą w obronie. W dalszej części seta Japończykom udało się częściowo odrobić straty, do czego przyczynił się m.in. Akihiro Yamauchi. Ale nadal na prowadzeniu byli gospodarze (16:14). W końcówce seta miejscowi znów odskoczyli w dużej mierze dzięki błędom popełnianym przez rywali. Masashi Nambu wziął dwa czasy, ale to nie pomogło jego zawodnikom. Koreańczycy wygrali pierwszą partię 25:20.

Początek drugiej partii przyniósł nieco inny obraz gry niż był w pierwszym secie, bo to Japończycy wypracowali sobie przewagę 8:5. Oczywiście miejscowi nie zamierzali tak łatwo oddawać pola rywalom i po skutecznym bloku Choia Min-Ho na tablicy pojawił się remis 10:10. Przyjezdnym jeszcze na moment udało się uzyskać przewagę (16:14), ale nie trwało to długo i przy stanie 18:18 Nambu poprosił o pierwszy w tym secie czas dla swojej drużyny. Po asie autorstwa Kwaka Seung-Suka to gospodarze wyszli na pierwsze prowadzenie (22:21), a gdy w chwilę później Japończycy popełnili błąd, dając kolejny punkt rywalom, o drugi czas poprosił japoński szkoleniowiec. Nic to nie dało, trzy kolejne punkty zapisała na swoje konto koreańska ekipa i było już 2:0 w meczu.

Trzecią odsłonę miejscowi rozpoczęli wprawdzie od prowadzenia 2:0, ale to goście prowadzili na pierwszej przerwie technicznej. Udane zagrania Choia Min-Ho pozwoliły gospodarzom odrobić straty, a Kwak Seung-Suk dał swojej drużynie prowadzenie na drugiej przerwie technicznej. Po ataku Shina Yung-Suka drużyna z Korei Południowej prowadziła już 20:13 i stało się jasne, że tylko totalna katastrofa mogłaby odebrać im wygraną w tym spotkaniu. Miejscowi utrzymali już do końca siedmiopunktową przewagę i wygrali mecz 3:0, rewanżując się tym samym Japończykom za sobotnią porażkę.

Korea Płd. – Japonia 3:0
(25:20, 25:21, 25:18)

Korea Płd.: Hong-Suk Choi (15), Myung-Geun Song (14), Yung-Suk Shin (10), Min-Ho Choi (8), Seung-Syk Kwak (7), Min-Gyu Lee (1), Minsu Jeong (libero) oraz Tae-Hwan Ji (1), Hui-Chae Song i Kwang-Woo You
Japonia: Yanagida (8), Shimizu (11), Dekita (5), Asano (3), Yamauchi (2), Fukatsu (2), Nagano (libero) oraz Kuriyama (6), Matsuoka (3), Fukatsu i Kodama (1)