Strona Główna > Aktualności > Liga Światowa > LŚ, gr. B: Rosjanie wciąż bez zwycięstwa, Iran zdecydowanie lepszy

LŚ, gr. B: Rosjanie wciąż bez zwycięstwa, Iran zdecydowanie lepszy

Sześć spotkań, sześć porażek - to bilans aktualnych mistrzów olimpijskich w tegorocznej edycji Ligi Światowej. Podopieczni Andrieja Woronkowa w niedzielę po raz drugi okazali się słabsi od Iranu, tym razem nie wygrali nawet seta.

Pierwszy punkt w meczu zdobył Ebadipour, początek spotkania był jednak bardzo wyrównany, ale na pierwszej przerwie technicznej to Irańczycy mieli punkt w zapasie. Dobre akcje Mojtaby Mirzajanpoura pozwoliły Persom odskoczyć na 11:8, zmuszając trenera Woronkowa do wzięcia czasu. Kolejne akcje tego zawodnika sprawiły, że na przerwie technicznej Irańczycy utrzymali swoje prowadzenie (16:12). Rosjanie nie byli w stanie znaleźć sposobu na dobrą grę rywali, chociażby na serwis Ebadipoura (21:17). Przy stanie 24:19 szkoleniowiec Rosjan raz jeszcze zawołał swoich zawodników do siebie, ale to nie przyniosło rezultatu.

Dobra zagrywka Maksima Michajłowa dała Rosjanom prowadzenie w trzecim secie 4:3, a na pierwszym czasie technicznym Sborna miała trzypunktową przewagę (8:5). Podopieczni Slobodana Kovaca nic sobie jednak z tego nie robili, wyrównali za sprawą Ebadipoura na 9:9. Znakomita gra w bloku i ataku dała Persom kilka minut później prowadzenie 16:13. Irańczycy zdecydowanie przeważali na parkiecie, wywierali na rywalach presję w każdym elemencie, bronili, kończyli ataki i w konsekwencji prowadzili już po chwili 2:0.

W trzecim secie Andriej Woronkow wziął czas już przy stanie 1:3, ale nic to nie dało. Znakomita gra w ataku dała Persom wynik 6:3. Podopieczni Slobodana Kovaca cały czas utrzymywali prowadzenie, ale wkrótce sprawy w swoje ręce wziął Maksim Michajłow, doprowadzając do remisu 12:12, a po chwili włączył się do gry także Andriej Aszczew i było 16:13. Iran jednak szybko wyrównał (16:16), a następnie wyszedł na dwupunktowe prowadzenie. Irańczycy cały czas znakomicie grali w obronie i ataku (21:18). Rosjanie zbliżyli się co prawda na 21:23, ale dwie ostatnie akcje należały już do gości i to Iran wywiózł z Kazania dwa zwycięstwa.

Rosja – Iran 0:3
(20:25, 18:25, 21:25)

Rosja: Siwożelez (4), Wolwicz (3), Michajłow (16), Biriukow, Aszczew (11), Kołodinski (2), Werbow (libero) oraz Butko, Smolar (1), Spiridonow (1), Moroz (1) i Obmoczajew (libero)
Iran: Epadipour (7), Gholami (5), Mirzajanpour (17), Mahmoudi (17), Marouf (1), Sayed (3), Marandi (libero) oraz Mahdawi, Ghaem i Senobar (1)