Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > turnieje światowe > V. Heynen: Nie zadowoli nas już miejsce w ósemce

V. Heynen: Nie zadowoli nas już miejsce w ósemce

fot. zbiory prywatne

Już w niedzielę do walki o medale igrzysk europejskich przystąpią siatkarze. Jednymi z faworytów zawodów są Niemcy, którzy przyjechali do Baku w niemal swoim najsilniejszym składzie. Pierwszy mecz zagrają z Rosjanami.

Jakie są twoje oczekiwania sportowe odnośnie igrzysk europejskich?

Vital Heynen: – W 2012 roku byliśmy piątym zespołem na igrzyskach olimpijskich, w ubiegłym roku natomiast zdobyliśmy brąz na mistrzostwach świata. Nie możemy już powiedzieć, że będziemy się cieszyć z tego, że dostaniemy się do ósemki. Musimy przynajmniej potwierdzić to, co zrobiliśmy zeszłego lata.

Jak należy ocenić przeciwników, z jakimi przyjdzie wam się zmierzyć?Pierwszy mecz zagramy przeciwko Rosji. Nie ma w ich składzie może najlepszych zawodników, ale to też jest niebezpieczny zespół. Dlaczego? Bo tamci gracze też chcą być dostrzeżeni. Rosja i Polska to kraje, w których drugi skład jest niemal tak samo dobry, jak pierwszy. Słowacja zagra w takim samym składzie, jak w sparingach w Münster, jest ok. W mocnym składzie przyjechali Bułgarzy i w moich oczach są oni faworytem całego turnieju. Potem przyjdzie czas na Włochów, to silny zespół, ale myślę, że jesteśmy w stanie z nimi wygrać. I potem będzie mecz z Belgią, jako Belg nie mogę przegrać z tą drużyną. Musimy awansować do dalszej rundy, a tam będzie już tak, że przegrywający odpada.

Czy myślisz, że igrzyska europejskie to turniej, który może mieć naprawdę wielką przyszłość?

– Oczywiście. Spójrzmy na świat. W Azji igrzyska azjatyckie są ważniejsze nawet od mistrzostw świata. W obu amerykach tamtejsze igrzyska także są wielkim wydarzeniem, podobnie rzecz ma się nawet w Afryce.

W Baku będziecie grali podobnie jak podczas igrzysk olimpijskich, dzień meczowy, a następnie dzień przerwy…

– Podczas mistrzostw świata byliśmy w najlepszej dyspozycji na koniec turnieju, powiedziałbym nawet, że gdyby turniej potrwał jeszcze z tydzień, zdobylibyśmy złote medale. Podczas zawodów w Baku także ważne będzie to, aby ta najlepsza forma przyszła na koniec turnieju. Zawody trwają dwa tygodnie, a to jest długo w tym sporcie.

Jak ważny jest ten turniej w odniesieniu do przyszłorocznych igrzysk olimpijskich w Rio? Kilku młodych zawodników po raz pierwszy doświadczy olimpijskiej atmosfery.

Tutaj jest tak, że mieszka się w wiosce olimpijskiej. Bądźmy jednak szczerzy – najtrudniejsze będzie zdobycie kwalifikacji do Rio. Jeżeli nam się to uda, to na pewno doświadczenie z Baku wiele nas w kontekście Rio nauczy, jak razem żyć, jak się najlepiej przygotować do tego turnieju itp.

źródło: inf. własna, volleyball-verband.de

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
turnieje światowe

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2015-06-13

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved