Strona Główna > Aktualności > siatkówka plażowa > Stavanger Major: Finał wewnętrzną rozgrywką Brazylijek

Stavanger Major: Finał wewnętrzną rozgrywką Brazylijek

Brazylijki Maria Antonelli oraz Juliana Felisberta da Silva świętowały zwycięstwo w turnieju Stavanger Major. W finale pokonały swoje rodaczki Agathę Bednarczuk i Barbarę Seixas De Freitas. Brązowy medal zdobyły Madelein Meppelink i Marleen Van Iersel z Holandii.

Po dość rozczarowującym początku sezonu Maria Antonelli i Julina Felisberta da Silva w końcu stanęły na najwyższym podium turnieju z cyklu World Tour w Stavanger. Brazylijska para w półfinale stoczyła zacięty pojedynek z Holenderkami Madelein Meppelink i Marleen Van Iersel. Trzysetowy pojedynek trwał ponad godzinę i był najdłuższym spotkaniem kobiecego turnieju w Norwegii. Po pierwszym, zaciętym secie triumfowały siatkarki z Europy, w drugim na przewagi 23:21 wygrały Maria i Juliana. Decydująca trzecia partia była równie zacięta, ostatecznie Brazylijki wygrały 16:14 i awansowały do finału.

W drugim półfinale Agatha Bednarczuk i Barbara Seixas De Freitas zmierzyły się z niemiecką parą Laura Ludwig/Kira Walkenhorst. Pierwszy set, wygrany przez Brazylijki 24:22, zapowiadał spore emocje. W drugim jednak Niemki opadły nieco z sił i para z Ameryki Południowej pewnie wygrała do 16, awansując do finału.

W holendersko-niemieckim pojedynku o brąz również nie brakowało emocji i zwrotów akcji. W pierwszym secie lepsze okazały się Meppelink i Van Iersel, które wygrały do 17. Niemiecka para zrewanżowała się w secie drugim i po wygranej do 16 wyrównała stan spotkania. Po ciekawym tie-breaku znów triumfowały Holenderki (15:13) i to one stanęły na najniższym stopniu podium.

W finale, który był wewnętrzną sprawą Brazylijek, Maria i Juliana zdominowały swoje koleżanki. Wygrały w dwóch setach do 16 i 15, a całe spotkanie trwało 40 minut. Po 9. miejscu w Moskwie i dopiero 17. w chorwackim Porecu tym razem Maria Antonelli i Juliana Felisberta da Silva stanęły na najwyższym stopniu podium. W turnieju zabrakło Tality Antunes i Larissy Franca ze względu na kontuzję tej pierwszej.