Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > siatkówka światowa > Rosjanie chcą zatrzymać reprezentantów w kraju

Rosjanie chcą zatrzymać reprezentantów w kraju

fot. archiwum

Rosyjska federacja wstrzymała wydawanie międzynarodowych certyfikatów dla siatkarzy i siatkarek z reprezentacji, którzy chcieliby grać poza granicami kraju. Działacze tłumaczą to koniecznością przygotowań do występów na igrzyskach w Rio de Janeiro.

Działacze rosyjskiej federacji wpadli na nietypowy pomysł. Postanowili wstrzymać wydawanie międzynarodowych certyfikatów dla siatkarek i siatkarzy, którzy są powoływani do reprezentacji. Bez takiego certyfikatu transfer zawodnika do zagranicznej ligi jest niemożliwy.

Głównym powodem, dla którego zdecydowano się na taki krok, jest chęć zostawienia w lidze rosyjskiej wszystkich reprezentantów i reprezentantek w sezonie poprzedzających igrzyska olimpijskie w Rio de Janeiro. Zdaniem działaczy pozwoli to na lepsze przygotowania zarówno męskiej, jak i żeńskiej „Sbornej” do turnieju olimpijskiego w Brazylii. Zostawiono jednak furtkę i w wyjątkowych i uzasadnionych przypadkach taki certyfikat będzie mógł być wydany.

Skrócono również rozgrywki Superligi mężczyzn, w której nie będzie play-off ani meczów o medale. Rosyjskie zespoły rozegrają tylko dwie rundy fazy zasadniczej (mecz i rewanż), które wyłonią medalistów. W lidze żeńskiej po rundzie zasadniczej zostanie jeszcze zorganizowany turniej finałowy dla najlepszych czterech zespołów.źródło: inf. własna, sport-express.ru, volley.ru

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
siatkówka światowa

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2015-06-13

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved