Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > Kamila Ganszczyk: Mam przed sobą jeszcze dużo grania

Kamila Ganszczyk: Mam przed sobą jeszcze dużo grania

fot. archiwum

- To dla mnie bardzo duży krok do przodu. Liczę na to, że będziemy walczyć o pierwszą czwórkę. To moje marzenie, by w niej być. Cieszę się, że dostałam ofertę z Dąbrowy Górniczej - mówi nowa środkowa MKS-u, Kamila Ganszczyk, która przeszła z KSZO Ostrowiec Św.

Jak ocenisz swój premierowy sezon w Orlen Lidze? Naszym zdaniem możesz być z niego zadowolona.

Kamila Ganszczyk:Jestem bardzo zadowolona. Statystyki, które są prowadzone przez Orlen Ligę, napawają mnie dumą, podołałam zadaniu. Nie ukrywam, że na początku trochę się stresowałam, bo to najwyższa klasa rozgrywkowa w Polsce. Nie wiedziałam, czy będę w stanie spełnić oczekiwania zarządu i trenera.

Już w pierwszym sezonie pokazałaś wszystkim, jak należy blokować, zdobywając tytuł najlepszej blokującej Orlen Ligi.

Szczerze mówiąc, myślałam, że blok mam słabszy od ataku, ale bardzo fajnie, że udowodniłam – przede wszystkim sobie – że jestem chyba całkiem dobrą środkową. (śmiech)

Nie tylko blok, ale i zagrywka – w klasyfikacji asów również byłaś wysoko.Zmieniłam zagrywkę z wyskoku na floata, przede wszystkim ze względu na piłki. Wcześniej nie potrafiłam się wstrzelić w boisko. Jestem trochę samoukiem, podpowiadał mi też trener. Mam nadzieję, że teraz w Dąbrowie Górniczej jeszcze bardziej podszkolę ten element.

Tauron MKS Dąbrowa Górnicza to dla ciebie krok do przodu. Z tym zespołem możesz walczyć o wyższe cele.

To dla mnie bardzo duży krok do przodu. Liczę na to, że będziemy walczyć o pierwszą czwórkę. To moje marzenie, by w niej być. Cieszę się, że dostałam ofertę z Dąbrowy Górniczej. Mam nadzieję, że wykorzystam daną mi szansę w stu procentach. Nie jestem aż tak młodą zawodniczką, ale mam przed sobą jeszcze dużo grania, dlatego chcę się dalej rozwijać i walczyć o miejsce w składzie.

W KSZO Ostrowiec Świętokrzyski miałaś okazję grać z Natalią Piekarczyk, więc będzie miał kto cię wprowadzić do drużyny.

Grałyśmy razem w sezonie 2013/2014. To fajne, że przychodzę do zespołu, w którym Natalia już gra. Jest teraz na innym poziomie, wtedy grałyśmy w I lidze. Mam nadzieję, że szybko się zgramy ze sobą i zrobimy kolejny krok do przodu.

źródło: mks.dabrowa.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Tauron Liga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2015-06-13

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved