Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Dmytro Filippov wraca do Olympiakosu Pireus

Dmytro Filippov wraca do Olympiakosu Pireus

fot. Joanna Skólimowska

Niedawno informowaliśmy o zmianie PlusLigi na kierunek grecki przez byłego trenera Jastrzębskiego Węgla - Roberto Piazzę. W ślady szkoleniowca poszedł kolejny eks-jastrzębianin. Nowym rozgrywającym Olympiakosu Pireus będzie Dmytro Filippov.

Po dwóch sezonach spędzonych w barwach Jastrzębskiego Węgla Dmytro Filippov zdecydował się na zakończenie współpracy z klubem ze Śląska. Krótko po zakończeniu ostatniego sezonu ligowego pojawiła się informacja, że zawodnik jest zdecydowany na zmianę barw klubowych. W ostatnich sezonach Filippov nie miał zbyt wielu szans na zaprezentowanie swoich umiejętności, występując zwykle w roli zmiennika. Trudno mu było wygrać rywalizację z tak doświadczonym rozgrywającym, jakim był Michal Masny. W barwach klubu z Jastrzębia-Zdroju Fillippov wywalczył brązowy medal siatkarskiej Ligi Mistrzów oraz brązowy medal PlusLigi (sezon 2013/2014).

Po dwóch latach rozbratu z Grecją zawodnik zdecydował się na powrót do Pireusu. Nowym klubem Dmytro Fillipova ma być Olympiakos Pireus – aktualny wicemistrz Grecji. W barwach klubu z Pireus Fillipov występował już w przeszłości, to właśnie z Olympiakosu trafił do PlusLigi. Wspomnienia z ostatniego sezonu spędzonego w Grecji zawodnik może mieć jak najbardziej pozytywne, bowiem w barwach Olympiakosu wywalczył tytuł mistrza Grecji, sięgając też po Puchar Grecji. Sam siatkarz nie krył satysfakcji z powrotu do Grecji. – Bardzo się cieszę, że wracam do Olympiakosu. Chciałem znaleźć zespół, w którym będę miał więcej możliwości gry, a takim klubem, do tego mającym znakomite opinie, jest Olympiakos – przyznał zawodnik w rozmowie ze Strefą Siatkówki. Nie jest to pierwszy transfer z Jastrzębia-Zdroju do Grecji w tym sezonie, niespełna tydzień temu do porozumienia z klubem z Pireusu doszedł były trener jastrzębian – Roberto Piazza. Jak przyznał Dmytro Filippov, nie jest to bez znaczenia. – Oczywiście fakt, że Roberto będzie trenerem, również był ważny, to bardzo duży plus, zarówno dla mnie osobiście, jak i dla całego zespołu – podsumował zawodnik.

Z Olympiakosem Pireus Filippov związał się rocznym kontraktem, w nowym klubie powalczy przede wszystkim o odzyskanie utraconego w tym sezonie tytułu mistrza kraju. Dla reprezentanta Grecji blisko trzyletnia przygoda z PlusLigą była jedynym epizodem poza liga grecką. Wcześniej niespełna 25-letni rozgrywający bronił barw m.in. Anorthosisu Famagusta i Panathinaikosu Ateny.Zobacz również:
Karuzela transferowa PlusLigi

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
ligi zagraniczne

Tagi przypisane do artykułu:
, , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2015-06-13

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved