Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > Trzy nowe siatkarki Jokera Świecie

Trzy nowe siatkarki Jokera Świecie

fot. archiwum

Trzy siatkarki dołączyły do zespołu Jokera Świecie. Są nimi przyjmujące Natalia Matusz i Gabriela Borawska oraz środkowa Aneta Duda. To nie koniec wzmocnień 4. drużyny ubiegłego sezonu, z której odeszło sześć zawodniczek.

Miniony sezon był dla Jokera Świecie pierwszym na poziomie pierwszoligowym i skończył się bardzo dobrym wynikiem. Beniaminek pod wodzą najpierw Mariusza Bujka, a potem Andrzeja Nadolnego zajął piąte miejsce po rundzie zasadniczej, a po wygranej rywalizacji play-off z Ekstrimem Gorlice awansował do pierwszej czwórki i ostatecznie zajął miejsce tuż za podium.

Dobra gra zawodniczek Jokera nie umknęła uwadze innych klubów i część z nich otrzymała ciekawe propozycje. Środkowe Marta Ziółkowska i Alicja Wójcik przeniosły się do zespołów, które w ubiegłym sezonie grały w ekstraklasie (odpowiednio Pałac Bydgoszcz i KSZO Ostrowiec Świętokrzyski), przyjmująca Patrycja Wyrwa grać będzie w Budowlanych Toruń, a atakująca Monika Kutyła przeniosła się do beniaminka I ligi Wisły Warszawa. Z zespołu odchodzi również Katarzyna Możdżeń oraz Hanna Łukasiewicz.

Prezes, a zarazem trener Jokera Świecie, Andrzej Nadolny, od razu rozpoczął poszukiwania wartościowych zawodniczek, które mogłyby zastąpić te odchodzące i podnieść wartość zespołu. Jako jedna z pierwszych z klubem ze Świecia umowę podpisała Gabriela Borawska. Przyjmująca Nike Węgrów ma za sobą również awans z ŁKS-em Łódź do I ligi i sezon w barwach pierwszoligowej Silesii Volley Mysłowice. Kolejną zawodniczką na tej pozycji, która związała się z Jokerem, jest Natalia Matusz, która ostatnie sezony spędziła w drugoligowym Chemiku Police. W maju wraz z tym zespołem walczyła bezskutecznie o awans do I ligi. W Jokerze pojawiła się również nowa środkowa bloku. Jest nią powracająca po kontuzji zawodniczka KSZO Ostrowiec Św., Aneta Duda. To nie koniec wzmocnień zespołu ze Świecia, który wciąż szuka jeszcze przynajmniej dwóch nowych zawodniczek.Zobacz również:
Karuzela transferowa I ligi

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
I liga kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2015-06-12

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved