Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > siatkówka plażowa > Stavanger Major: Polki za silne dla Brazylijek, ale tylko raz

Stavanger Major: Polki za silne dla Brazylijek, ale tylko raz

fot. FIVB

W Stavanger Major wyśmienicie radziły sobie Kinga Kołosińska i Monika Brzostek. Polki w piątek rozegrały dwa niesamowite starcia z silniejszymi Brazylijkami. W pierwszym triumfowały, w drugim już się nie udało. Nasz duet pożegnał się z turniejem w świetnym stylu.

Całe spotkanie stało na wysokim poziomie, a pierwsze akcje rozgrywane były na styku. Wyrównana walka zakończyła się z końcem przerwy technicznej. Wtedy to Brazylijki włączyły wyższy bieg, zaczęły naciskać na reprezentantki Polski. Monika Brzostek i Kinga Kołosińska nie poradziły sobie z tą presją, zaczęły się mylić, a brazylijski duet zaczął uciekać z wynikiem (15:11). Chwilowy okres dominacji szybko się jednak skończył, a kolejne trzy akcje padły łupem biało-czerwonych. Pogoń jednak nie udała się naszym reprezentantkom, bowiem w kolejnych akcjach rywalki ponownie wypracowały trzypunktową nadwyżkę, którą utrzymały już do samego końca.

Podrażnione porażką Polki kolejną odsłonę rozpoczęły z najwyższego pułapu, zaskoczyły swoje przeciwniczki i od razu wypracowały wysokie prowadzenie 5:1. Brazylijki nie poddawały się i rozpoczęły gonitwę. Gdy już były blisko, Monika z Kingą ponownie udanie zakończyły swoje akcje, a rywalki dołożyły do tego błędy i prowadzenie biało-czerwonych ponownie wynosiło cztery punkty (10:6), chwilę później dystans zwiększył się do pięciu oczek (12:7). Choć jeszcze kolejne próby wyrównania podejmowały reprezentantki Brazylii, to jednak inicjatywa cały czas leżała po polskiej stronie boiska, a duet Kołosińska/Brzostek wygrał w secie 21:18.

Tie-break był najbardziej wyrównaną i emocjonującą partią w tym spotkaniu, ale i tak biało-czerwone po początkowej walce punkt za punkt przejęły inicjatywę (7:5). Przez całą długość partii to Polki dzierżyły przewagę, a rywalki starały się je gonić. Udało im się to w najważniejszym momencie partii. Duet Kołosińska i Brzostek miał już nawet dwie piłki setowe w górze (14:12), ale Brazylijki wyszły obronną ręką z tej sytuacji, wyrównując po 14. W kolejnych akcjach trwała zacięta walka, ale to biało-czerwone miały kolejne okazje na zakończenie meczu. Po kilku wymianach sytuacja uległa zmianie i pierwszą piłkę meczową uzyskały Lima/Fernanda (18:17). Brazylijskie plażowiczki nie wykorzystały dwóch swoich szans, a kropkę nad i postawiły następnie reprezentantki Polski, które triumfowały 21:19. W kolejnym starciu czeka je kolejna walka z Brazylijkami – Maria Clara/Carol.Kołosińska/Brzostek POL [24] – Lima/Fernanda BRA [5] 2:1
(18:21, 21:18, 21:19)


 

W drugim meczu Polkom również nie było łatwo, a silne Brazylijki postawiły im ciężkie warunki. Rywalki powoli wchodziły w mecz, ale po kilku wymianach odskoczyły na prowadzenie 9:6. Polki też rozgrzewały się trochę dłużej, a po dobrych akcjach wyrównały niedługo później po 12. Kinga Kołosińska i Monika Brzostek poszły za ciosem i od razu też przejęły prowadzenie (14:12). Choć w dalszych akcjach gra ponownie się wyrównała, to końcówka już zupełnie należała do polskiego duetu, który wygrał trzy ostatnie akcje w secie premierowym.

Zaciętej gry nie brakowało także w kolejnej części meczu, w której przez długi czas utrzymywał się remis. Z tym że jednak delikatnie, jeden kroczek z przodu były przeciwniczki z Brazylii. Gdy te natomiast wygrały ważną wymianę, odskoczyły na trzy oczka (19:16), co ułatwiło im też poczynania w samej końcówce i przedłużyło rywalizację w tym meczu. Tie-break – bez zmian – pełny był wyrównanych wymian, ale to nasze reprezentantki otworzyły go świetną postawą (4:1) i długi czas przeważały w tej odsłonie (7:5, 12:11). Im bliżej końca, tym coraz bardziej zaczęły naciskać Brazylijki. Biało-czerwone miały już nawet piłkę setową (14:13), ale rywalki wyrównały i po niezwykle emocjonującej końcówce triumfowały w całym meczu.

Kołosińska/Brzostek POL [24] – Maria Clara/Carol BRA [14] 1:2
(21:17, 19:21, 17:19)

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
siatkówka plażowa

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2015-06-12

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved