Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > II liga kobiet > Solna Wieliczka chce awansować do I ligi kobiet

Solna Wieliczka chce awansować do I ligi kobiet

fot. archiwum

Klub z Wieliczki będzie od nowego sezonu występował pod nową nazwą Solna. Klub z Małopolski ma ambitne plany. - Nie ukrywamy tego, że mamy ambitne cele i zrobimy wszystko, by je zrealizować - mówi prezes WTS-u Solna Mariusz Tyrański.

W zakończonych rozgrywkach w sezonie 2014/2015 zespół z Wieliczki zajął szóste miejsce. Działacze dokonali wielu zmian zarówno w składzie drużyny, jak i w samej nazwie. Klub z Małopolski ma stać się czołową drużyną w II lidze. – Nowe stowarzyszenie zostało zarejestrowane, zaczynamy rozmowy ze sponsorami. Plan jest taki, że połowa budżetu na II ligę pochodzić będzie z dotacji samorządowej, drugą musimy wypracować sami – dodaje prezes.  Trenerką została Katarzyna Wąsowska, która w razie potrzeby będzie wspierać zespół na parkiecie. – O tym zadecyduje sama Kasia, jej podstawowym zadaniem ma być jak najlepsze przygotowanie drużyny do rozgrywek – twierdzi prezes WTS-u Solna, któremu w pracach zarządu pomagać będą Jerzy Grabka, Marek Świeży oraz Jan Pacułt.

To czwarta zmiana nazwy wielickiej drużyny siatkarek, która do II ligi awansowała jako MKS MOS, potem występowała pod szyldem Powiatowego Parku Rozwoju, a w minionym sezonie jako Kampus Wielicki. Nowy klub ma ściśle współpracować z MKS-em MOS, który od wielu lat z powodzeniem szkoli młode siatkarki, odnosi też sukcesy w innych dyscyplinach sportowych. Katarzynie Wąsowskiej pomagać ma Mikołaj Wojtyczka, który w minionym sezonie z powodzeniem prowadził zespół w II lidze. – Mam nadzieję, że Mikołaj tak poukłada sobie pracę w MKS-ie MOS, że będzie nam mógł pomóc. Bardzo nam na tym zależy – mówi Mariusz Tyrański. W ogromnym stopniu zmieni się kadra zespołu z Wieliczki. Ze składu, który grał w minionym sezonie, zostaną: Marta Świerczyńska, Aleksandra Stanecka, Paulina Kerep, Katarzyna Świeży i Alicja Nabielec. Z Ekstrimu Gorlice, który był rewelacją pierwszej ligi, a teraz z powodów finansowych wycofuje się z I ligi, przechodzą: Magda Żochowska, Paulina Stojek, Magdalena Tyrańska i Weronika Olipra, a z krakowskiej Bronowianki środkowa Aleksandra Król. – Z większością zawodniczek mamy już podpisane umowy. Za kilka tygodni zespół rozpocznie zajęcia, a na początku września zorganizujemy w Wieliczce poważny turniej, który ma być testem możliwości zespołu. Mecze ligowe rozgrywać będziemy w hali Solnego Miasta – informuje prezes.

Powstanie nowego stowarzyszenia jest pokłosiem decyzji władz Wieliczki o tym, że bardziej zaangażują się we wspieranie sportu kwalifikowanego. Wyróżnione zostały zwłaszcza sekcja siatkówki kobiet i futsalu mężczyzn. Pierwsza ma awansować do I ligi, druga do ekstraklasy. Mecze siatkówki od kilku sezonów cieszą się ogromnym zainteresowaniem. Dzięki pracy szkoleniowców MKS-u MOS zespoły z Wieliczki regularnie odnoszą sukcesy w młodzieżowych kategoriach wiekowych, trzy razy z rzędu zespół juniorek wygrywał ligę małopolską, raz zajął piąte miejsce w kraju.źródło: Dziennik Polski

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
II liga kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2015-06-12

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved