Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > siatkówka plażowa > Plaża Gotyku: Zostali wyłonieni zwycięzcy w kategorii juniorów

Plaża Gotyku: Zostali wyłonieni zwycięzcy w kategorii juniorów

fot. archiwum

Agata Trybuła i Kinga Legieta oraz Jakub Jetke i Michał Korycki to zwycięzcy Ogólnopolskiego Turnieju Juniorów i Juniorek. Dwa dni zaciętej rywalizacji rozgrzały toruński piasek niemal do czerwoności. Plaża Gotyku rozpoczęła się więc bardzo ciekawie.

Do rywalizacji w drugim dniu Ogólnopolskiego Turnieju Juniorów i Juniorek przystąpiło sześć par kobiecych i osiem męskich. Pewne dalszej gry były Kosobucka/Latkowska oraz Trybuła/Legieta, które już dzień wcześniej zapewniły sobie awans. Dzięki dobrej grze miejsce w drugim półfinale wywalczyły Płaczek/Adamek i Korusiewicz/Tomaszewska. Agata Trybuła i Kinga Legieta szybko rozprawiły się z rywalkami, wygrywając pewnie 2:0, w setach do 12 i 10. Tylko chwilę dłużej na piasku spędziły Kamila Płaczek i Agnieszka Adamek, które swój mecz także wygrały 2:0. W finale spotkały się więc dwie pary młodzieżowej reprezentacji Polski.

Spotkanie kadrowiczek było ukoronowaniem turnieju. Wynik długo oscylował w okolicach remisu. Trybuła i Legieta dopiero w końcówce przechyliły szalę zwycięstwa na swoją korzyść, wygrywając na przewagi 24:22. Druga partia to ponownie zacięta walka punkt za punkt. Dopiero od stanu po 13 inicjatywę przejęły Agata Trybuła i Kinga Legieta, które wypracowanej po chwili przewagi nie oddały już do końca spotkania. – Bardzo się cieszymy, bo udało nam się zrealizować założone cele i skupić się na swojej grze. Jesteśmy zadowolone, bo mecz stał na wysokim poziomie. Spotkanie było bardzo ciężkie. Dziewczyny grały naprawdę świetnie w obronie. Musiałyśmy się postarać, żeby zakończyć mecz w dwóch setach, zwłaszcza po tej napiętej końcówce pierwszej partii – powiedziały tuż po meczu Agata Trybuła i Kinga Legieta. W meczu o trzeciej miejsce Sandra Korusiewicz i Aleksandra Tomaszewska pokonały Martę Kosobucką i Natalię Latkowską 2:0, w setach do 17 i 18.

Półfinały:
Kosobucka/Latkowska – Trybuła/Legieta 0:2
(12:21, 10:21)
Płaczek/Adamek – Korusiewicz/Tomaszewska 2:0

(21:15, 21:9)Finał:
Trybuła/Legieta – Płaczek/Adamek 2:0
(24:22, 21:17)

O 3. miejsce:
Kosobucka/Latkowska – Korusiewicz/Tomaszewska 0:2
(17:21, 18:21)

 

Wiele ciekawych meczów rozegrali panowie. Do półfinałów awansowały pary Stysiał/Muszyński, Łysikowski/Bąkiewicz, Paszkowski/Kaszewiak, Korycki/Jetke. Najdłuższy i najbardziej zacięty pojedynek rozegrano na boisku bocznym. Zwycięstwo, a tym samym awans do finału wywalczyli Jakub Jetke i Michał Korycki. Drugi półfinał zakończył się niestety przed czasem. Z powodu problemów zdrowotnych Mateusz Paszkowski nie mógł dokończyć gry. Grono finalistów uzupełnili więc Paweł Stysiał i Michał Muszyński. W finale mężczyzn było trochę mniej emocji niż w przypadku pań. Pierwszy set lepiej rozpoczęła para Korycki/Jetke. Panowie wykorzystali błędy Jakuba Stysiała, co pozwoliło im wysunąć się na prowadzenie 9:3. W pewnym momencie wydawało się, że Stysiał/Muszyński zaczną skutecznie odrabiać straty (11:14), jednak ich przeciwnicy nie zwalniali tempa i skutecznie utrzymywali przewagę. Ostatecznie pierwszego seta efektownym atakiem zakończył Paweł Jetke i to właśnie on wraz z kolegą mógł się cieszyć ze zwycięstwa w pierwszej partii. Początek drugiego seta wyglądał bardzo podobnie. Stysiał/Muszyński przegrywali 1:6, ale po zmianie stron wzięli się za odrabianie strat i zdobyli trzy punkty z rzędu. Jak się później okazało, tylko na tyle było stać zawodników z Bydgoszczy. Po doskonałym ataku Michała Koryckiego przewaga urosła do sześciu punktów (10:4). Taka zaliczka punktowa pozwoliła im spokojnie kontrolować wynik i zwyciężyć w drugim secie 21:16, a w całym spotkaniu 2:0. – Dziś rozegraliśmy trzy mecze i na szczęście każdy z nich zakończył się naszym zwycięstwem 2:0. Każdy z nich był trudny. W finale udało nam się utrzymywać przewagę, jednak kilka prostych błędów sprawiło, że rywale powoli nas gonili, ale na szczęście okazaliśmy się lepsi – podsumowali swój udział w turnieju Jakub Jetke i Michał Korycki. W meczu o trzecie miejsce rozegrany został bardzo zacięty pojedynek. Ostatecznie po tie-breaku lepsza okazała się para Paszkowski/Kaszewiak, która pokonała 2:1 duet Łysikowski/Bąkiewicz.

Półfinały:
Stysiał/Muszyński – Łysikowski/Bąkiewicz 2:0
(21:15, 6:4) – zawodnik niezdolny do gry
Korycki/Jetke – Paszkowski/Kaszewiak 2:0
(22:20, 21:16)

Finał:
Stysiał/Muszyński – Korycki/Jetke 0:2

(17:21, 16:21)

O 3. miejsce:
Łysikowski/Bąkiewicz – Paszkowski/Kaszewiak 1:2
(11:21, 21:14, 12:15)

Jutro do rywalizacji na Rynku Nowomiejskim przystąpią amatorzy. Rywalizacja zapowiada się pasjonująco, gdyż do zawodów zgłosiły się 32 pary, które będą rozgrywać swoje spotkania na czterech boiskach.

 

źródło: inf. prasowa

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
siatkówka plażowa

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2015-06-12

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved