Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > Kolejne wzmocnienia w AGH AZS Kraków

Kolejne wzmocnienia w AGH AZS Kraków

fot. archiwum

Do ekipy spod Wawelu dołączył 24-letni libero Michał Wroniecki, który występował w Caro Rzeczyca. W drużynie AGH szykuje się sporo odejść. Może się zdarzyć, że skład krakowskiej drużynie zostanie całkowicie zmieniony.

Wcześniej do krakowskiej drużyny dołączyli Arkadiusz Żakieta oraz Jan Fornal obaj zawodnicy grali w KPS-ie Siedlce, oraz Konrad Buczek, który grał w AZS-ie Częstochowa. – Będziemy kontynuować tę politykę stawiania na młodych zawodników. Dopinamy transfery trzech kolejnych zawodników: przyjmującego Dominika Depowskiego i środkowego Bartłomieja Mordyla, którzy są reprezentantami Polski juniorów, i przyjmującego Karola Rawiaka (ostatnio Ślepsk Suwałki). To efekt naszej współpracy z Resovią powiedział Arkadiusz Jesionek z zarządu krakowskiego klubu.

W akademickim klubie dojdzie również do zmian. Do PlusLigi przenosi się Paweł Halaba (Politechnika Warszawska), a do AZS-u Częstochowa przymierzany jest Michał Szalacha. Patryk Łaba prawdopodobnie zasili TSV Cellfast Sanok (II liga), Adam Smolarczyk ma przenieść się do Victorii Wałbrzych (I liga). Daniel Górski, Dawid Małysza, Grzegorz Surma, Karol Dudziński i Grzegorz Gnatek szukają klubu. Nie wiadomo co z pozostałymi. Klub rozmawia o przedłużeniu współpracy ze środkowym Patrykiem Akalą, atakującym Michałem Dzierwą i rozgrywającym Jakubem Kośkiem, ale wcale nie jest powiedziane, że zostaną w AGH. Może się więc okazać, że z 16-osobowej kadry z poprzedniego sezonu nie zostanie nikt, co byłoby ewenementem chyba nie tylko w Polsce. W dalszym ciągu trenerem akademików będzie Andrzej Kubacki, pod wodzą którego zespół utrzymał się w I lidze. – Ciągle szukamy nowych zawodników. Głównym celem jest kolejny środkowy. Znak zapytania jest przy drugim atakującym, bo nie wiemy, czy zostanie Michał Dzierwa. Nie ma jednak potrzeby się spieszyć, bo trzon zespołu już praktycznie jest – mówi Jesionek.

źródło: Dziennik Polski

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
I liga mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2015-06-12

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved