Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > Julia Twardowska: Kierowałam się swoim dalszym rozwojem

Julia Twardowska: Kierowałam się swoim dalszym rozwojem

fot. Łukasz Krzywański

Julia Twardowska w przyszłym sezonie będzie grać w Budowlanych Łódź. - Przy podejmowaniu decyzji kierowałam się swoim dalszym rozwojem - mówi młoda siatkarka, mająca już za sobą debiut w reprezentacji Polski i dwa sezony spędzone w Orlen Lidze.

Ostatnie dwa sezony występowałaś w barwach Pałacu Bydgoszcz. Jakie doświadczenia stamtąd wyniosłaś, jak będziesz wspominać ten okres w swojej karierze?

Julia Twardowska: – Myślę, że to był bardzo dobry okres w moim siatkarskim życiu. W Pałacu Bydgoszcz dano mi szanse na zadebiutowanie w najwyższej klasie rozgrywkowej, co od dziecka było moim marzeniem. Zdobyłam cenne doświadczenie, które mam nadzieję zaprocentuje w przyszłości. Po pierwszym roku dostałam powołanie do kadry narodowej, gdzie miałam okazję uczyć się od najlepszych siatkarek w Polsce.

Zdobyłaś brązowy medal MP juniorek, a rok temu miałaś okazję zadebiutować w kadrze seniorek. Które ze swoich dotychczasowych osiągnięć cenisz sobie najbardziej i dlaczego?– Wszystkie sukcesy, które do tej pory odniosłam, są dla mnie motywacją do dalszego doskonalenia się, jednak największym wyróżnieniem dla mnie było zagranie z orłem na piersi i reprezentowanie kraju na arenie międzynarodowej.

W zeszłym sezonie w Bydgoszczy nie udało wam się ostatecznie sprawić niespodzianki i jako zespół zajęłyście ostatnie miejsce w lidze. Czy dla ciebie, jako młodej zawodniczki, seria porażek nie działa demobilizująco?

– Na pewno szereg niepowodzeń, które zdarzyły nam się w ubiegłym sezonie, były dla nas demobilizujące, jednak każda porażka czegoś nas nauczyła. Po każdym niepowodzeniu analizowałyśmy swoje błędy i starałyśmy się wyciągać z nich wnioski. Nie mogłyśmy się załamywać, ponieważ sezon był długi i ciągle miałyśmy szanse, aby odmienić swoje losy w tabeli. Walczyłyśmy do końca, jednak nie przyniosło to oczekiwanych efektów.

Dlaczego zdecydowałaś się wybrać ofertę Budowlanych Łódź? Co było dla ciebie najważniejsze przy podejmowaniu tej decyzji?

– Przy podejmowaniu decyzji głównie kierowałam się swoim dalszym rozwojem. Oferta z Budowlanych była dla mnie bardzo korzystna i nie zastanawiałam się zbyt długo. Przyjęłam tę propozycję i nie mogę doczekać się rozpoczęcia sezonu.

W drużynie Budowlanych na pewno będziesz miała wsparcie również bardziej doświadczonych zawodniczek, jak Heike Beier czy Sylwia Pycia. Czy był to jeden z powodów, dla których zdecydowałaś się przenieść do tego klubu?

– Sądzę, że gra u boku tak doświadczonych siatkarek wpłynie korzystnie na moją dalszą karierę. Takie dziewczyny mogą być doskonałym wzorem dla młodszych zawodniczek. Myślę, że razem stworzymy naprawdę dobry zespół.

Mówi się, że w Łodzi występować będziesz jako atakująca. Skąd decyzja o zmianie pozycji? Czy miałaś wcześniej jakieś doświadczenia z gry właśnie jako atakująca?

– W przeszłości grałam już praktycznie na wszystkich pozycjach, nawet miałam przygodę z rozegraniem. Jestem gotowa na nowe wyzwania. Po rozmowach z klubem doszliśmy wspólnie do wniosku, aby wypróbować mnie na ataku.

Jakie są twoje cele? Czego oczekujesz po grze w nowym klubie?

– Chciałabym się dobrze zaprezentować, pokazać z dobrej strony. Jestem osobą ambitną, lubię ciężko pracować i mam nadzieję, że przełoży się to na moją dobrą grę w nowym klubie.

 

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Tauron Liga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2015-06-12

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved