Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > reprezentacja Polski mężczyzn > Biało-czerwoni sparowali z reprezentacją Niemiec

Biało-czerwoni sparowali z reprezentacją Niemiec

fot. FIVB

W najbliższą niedzielę rozpocznie się turniej siatkarski mężczyzn igrzysk europejskich w Baku, a reprezentacje Niemiec i Polski rozegrały ze sobą w czwartek grę kontrolną. Zdecydowano o rozegraniu pięciu setów, lepsi okazali się siatkarze Vitala Heynena.

W pierwszej partii to Polacy nieznacznie przeważali (8:6, 16:14). Podopieczni Vitala Heynena zaczęli jednak odrabiać straty i w końcówce to oni byli już stroną przeważającą. Warto podkreślić tutaj znakomitą grę naszych zachodnich sąsiadów w bloku, zdobyli oni w tej części meczu aż sześć punktów tym elementem (w całym test-meczu dwanaście). W kolejnej odsłonie po początkowo wyrównanej grze to biało-czerwoni dyktowali warunki gry, byli zespołem lepszym pod każdym względem i po dwóch z pięciu rozegranych setów był remis 1:1. W trzeciej odsłonie sytuacja odwróciła się o 180 stopni. To Niemcy, po początkowo w miarę wyrównanej grze, nadawali ton wydarzeniom na boisku (8:5, 16:11, 21:15). Biało-czerwoni słabiej rozpoczęli także czwartą część sparingu, przegrywali 3:8, ale później zdołali nieco odrobić straty (13:16), na wygranie seta solidnie grający rywale już nie pozwolili. Ostatnia odsłona była wyrównana tylko do pewnego momentu, w drugiej części seta Niemcy zdołali sobie wypracować dość sporą przewagę i w końcowym rozrachunku okazali się lepsi.

W przeciągu całego spotkania biało-czerwoni okazali się zespołem nieco słabszym w ataku i bloku, popełnili także więcej błędów własnych. Podopieczni Andrzeja Kowala bardzo dobrze radzili sobie z atakiem z piłek rozegranych po dobrym przyjęciu, notując 63% skuteczności, przy 53% rywala. Gorzej było natomiast w kontrataku, w akcjach z piłek obronionych. Niemcy zanotowali w takich sytuacjach 47% efektywności, natomiast nasz zespół zaledwie 29%. Obaj trenerzy dali szansę pokazania się niemal wszystkim swoim podopiecznym. Po polskiej stronie dobrze radził sobie Jan Nowakowski, który skończył wszystkie swoje akcje w ataku, znakomicie zagrał także Szymon Romać, notując blisko 60-procentową skuteczność w ataku. W ekipie niemieckiej najczęściej punktował Jochen Schöps, rewelacyjny wręcz występ zaliczył także Marcus Böhme, który popisał się aż pięcioma blokami i zanotował 80% skuteczności w ataku.

Polska – Niemcy 1:4
(21:25, 25:19, 19:25, 22:25, 19:25)Składy zespołów:
Polska: Dryja (9), Kosok (5), Konarski (11), Śliwka (9), Woicki (1), Szalpuk (7), Wojtaszek (libero) oraz Nowakowski (3), Kędzierski (1), Ferens (4), Kowalski (libero), Romać (16), Buchowski (7) i Grzechnik (5)
Niemcy: Böhme (13), Schöps (14), Broshog (6), Zimmermann (1), Höhne (11), Pompe (8), Tille (libero) oraz Fromm (7), Kühner (3), Kaliberda (5), Kampa (6), Strohbach (3) i Andrei (7)

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
reprezentacja Polski mężczyzn, rozgrywki towarzyskie

Tagi przypisane do artykułu:
, , , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2015-06-12

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved