Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > reprezentacja Polski kobiet > Agata Durajczyk: Wszystkie jesteśmy jednym zespołem

Agata Durajczyk: Wszystkie jesteśmy jednym zespołem

fot. Arkadiusz Buczyński

W sobotę siatkarki reprezentacji Polski rozpoczną zmagania w I igrzyskach europejskich w Baku. - Każda z nas chciałaby wywalczyć medal i da z siebie 100% na dany moment - zapewnia Agata Durajczyk, zawodniczka Atomu Trefla Sopot.

Po ponad trzech tygodniach przygotowań wyleciałyśmy do Baku. Wiemy, że dla żeńskiej reprezentacji ten turniej będzie walką o istotne do kwalifikacji olimpijskiej punkty, więc zależy nam na jak najlepszym rezultacie podczas tych pierwszych w historii igrzysk europejskich – mówi Agata Durajczyk, libero PGE Atomu Trefla.

Pomimo długiego i intensywnego dla większości siatkarek sezonu ligowego w zespole nie brak jednak chęci do tego, by dać z siebie maksimum w kolejnych meczach. – Każda z nas chciałaby wywalczyć medal i da z siebie 100% na dany moment, aby dołożyć do tego swoją cegiełkę. Panuje dobra atmosfera, jest dużo starszych i bardziej doświadczonych zawodniczek, do których dołączają niektóre młodsze, ale nie ma podziałów i wszystkie jesteśmy jednym zespołem – dodaje pochodząca z Gdańska libero.

Na papierze Polki nie powinny mieć większych trudności z zakwalifikowaniem się do dalszej fazy turnieju, choć żadna z reprezentacji nie da im oczywiście zwycięstwa za darmo. Wydaje się jednak, że o ile Turcja, Włochy czy Belgia mogą być dla Polek przeciwnikami dość trudnymi, o tyle z Azerbejdżanem czy Rumunią biało-czerwone wystąpią raczej w roli faworytek. W nieco słabszym składzie personalnym wygrywały nawet w zeszłym sezonie reprezentacyjnym z reprezentacją, której kapitanem jest była już atomówka, Charlotte Leys. – Mamy silną grupę, a w szczególności mam tu na myśli Turczynki i Włoszki. Jeżeli przejdziemy dalej, w drugiej grupie dodatkowo Serbki – z tego co wiem – przyjechały w bardzo mocnym składzie. Na razie jednak o tym nie myślimy, choć już nie możemy doczekać się tej adrenaliny. Gramy daleko, ale liczymy na mentalne wsparcie naszych kibiców – trzymajcie za nas kciuki, damy z siebie wszystko – zapowiada Durajczyk.źródło: atomtrefl.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
reprezentacja Polski kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2015-06-12

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved