Strona Główna > Aktualności > siatkówka plażowa > Stavanger Major: Pierwsza porażka Kołosińskiej i Brzostek

Stavanger Major: Pierwsza porażka Kołosińskiej i Brzostek

Na koniec zmagań grupowych Kinga Kołosińska i Monika Brzostek doznały pierwszej porażki w turnieju rozgrywanym w Stavanger. Biało-czerwone musiały uznać wyższość argentyńskiego duetu, który zajął pierwsze miejsce w grupie.

Kinga Kołosińska i Monika Brzostek dotychczas świetnie spisywały się w turnieju w norweskim Stavanger. We wtorek udanie przebrnęły przez kwalifikacje, a wczoraj odniosły dwie grupowe wygrane w turnieju głównym, odprawiając z kwitkiem wyżej rozstawione duety z Norwegii oraz Hiszpanii. Na zakończenie rywalizacji grupowej biało-czerwonym przyszło się mierzyć z argentyńską parą – Gallay/Klug, która wcześniej również odniosła dwa triumfy. Zatem polsko-argentyńskie starcie było spotkaniem o pierwsze miejsce w grupie H.

Początek meczu należał do siatkarek z Ameryki Południowej, które objęły prowadzenie 3:0. Polki szybko próbowały wrócić do gry, ale ta sztuka udała im się tylko na moment, kiedy zbliżyły się do przeciwniczek na jedno oczko. W kolejnych minutach brakowało im jednak dokładności i skuteczności, co natychmiast wykorzystały Argentynki, które ponownie zaczęły uciekać biało-czerwonym. Gra punkt za punkt powodowała, że w dalszym ciągu w lepszej sytuacji były zawodniczki z Ameryki Południowej. W końcówce Polki nie znalazły już skutecznej recepty na zbliżenie się do rywalek, przegrywając ostatecznie premierową odsłonę 18:21.

W pierwszych minutach drugiego seta trwała bardzo wyrównana walka, a biało-czerwone próbowały dotrzymać kroku przeciwniczkom. Ta sztuka udała im się tylko przez krótki moment, a stosunkowo szybko Argentynki ponownie zaczęły zyskiwać przewagę. Trzypunktowe prowadzenie utrzymywały przez większą część partii. Im bliżej jej końca, tym ich przewaga rosła i pewnie zbliżały się do sukcesu. Biało-czerwone stać było jeszcze na jeden zryw w końcówce, ale na niewiele się on zdał, bowiem i tak przegrały 17:21, a cały pojedynek 0:2.

Kołosińska/Brzostek POL [24] – Gallay/Klug ARG [25] 0:2
(18:21, 17:21)