Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > siatkówka plażowa > Plaża Gotyku: Ćwierćfinaliści wyłonieni

Plaża Gotyku: Ćwierćfinaliści wyłonieni

fot. archiwum

Pierwszą imprezą rozegraną w ramach Plaży Gotyku był Ogólnopolski Turniej Juniorów i Juniorek. Do rywalizacji przystąpiło ponad 30 par, które prezentowały bardzo wysoki poziom, a to przecież dopiero początek sportowych emocji.

Turniej kobiet rozegrano w samym sercu toruńskiej starówki. Od pierwszego gwizdka kibice zgromadzeni na trybunach nie mogli narzekać na brak emocji, ponieważ wiele meczów rozstrzygnęło się dopiero po tie-breakach. Bardzo zacięty pojedynek o ćwierćfinał stoczyły pary Karpińska/Gorzka i Niewińska/Pietroczuk. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem Joanny Karpińskiej i Moniki Gorzkiej 2:0, jednak w każdym z dwóch setów padł wynik prosto z rozgrywek halowych, czyli 25:23.

Jako pierwszy miejsce w półfinale wywalczył duet Marta Kosobucka/Natalia Latkowska. Zawodniczki kadry PZPS-u nie dały szans rywalkom, wygrywając pewnie w dwóch setach do 9 i 6. – Podoba nam się pomysł grania w środku miasta. To bardzo ładne miejsce, z fajną atmosferą. Poziom w tym roku jest bardzo wysoki, a więc emocje także. Bardzo się cieszymy, że udało nam się awansować. Wcześniej ustaliłyśmy sobie taktykę, jaką będziemy grały, no i wszystko nam wyszło tak, jak chciałyśmy. Popełniłyśmy bardzo mało błędów, dlatego udało nam się tak pewnie wygrać. Awans do półfinału to jeszcze nie koniec naszych planów. Celem jest złoto – powiedziały po meczu ćwierćfinałowym Marta Kosobucka i Natalia Latkowska.

W piątek zapowiada się równie interesująco. W rywalizacji w Ogólnopolskim Turnieju Siatkówki Plażowej Juniorów i Juniorek zostało 14 par – 6 kobiecych oraz 8 męskich.

Zmagania rozpoczną się od czterech męskich ćwierćfinałów oraz dwóch kobiecych, ponieważ znamy już dwie pary, które zagrają o finał zawodów. Oprócz Marty Kosobuckiej i Natalii Latkowskiej do półfinału awansowały Kamila Płaczek i Agnieszka Adamek (GLKS Barycz Janków Przygodzki), które po ciekawym pojedynku wygrały z Agatą Trybułą i Kingą Lebietą z kadry PZPS-u 2:0 (21:19, 21:18).

Półfinalistki:
1. Marta Kosobucka/Natalia Latkowska
2. Kamila Płaczek/Agnieszka Adamek

Ćwierćfinalistki:
1. Agata Trybuła/Kinga Legieta
2. Joanna Karpińska/Monika Gorzka
3. Sandra Korusiewicz/Aleksandra Tomaszewska
4. Weronika Majewska/Katarzyna Pyzdrowska

Ćwierćfinaliści:
1. Maciej Lewicki/Adam Lenc
2. Paweł Stysiał/Michał Muszyński
3. Michał Korycki/Jakub Jetke
4. Mateusza Łysikowski/Kacper Bąkiewicz
5. Michał Głowacki/Jan Lesiuk
6. Michał Szabłowicz/Szymon Kaszewiak
7. Mateusz Paszkowski/Maciej Kaszewiak
8. Karol Fidyk/Dawid Witkowskiźródło: inf. prasowa

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
siatkówka plażowa

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2015-06-11

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved