Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Młody środkowy dołączył do PGE Skry

Młody środkowy dołączył do PGE Skry

fot. Ewa Burak

Bełchatowianie pozyskali nowego gracza. Kolejnym zawodnikiem, który dołączył do zespołu PGE Skry, jest Mariusz Marcyniak. W zespole Miguela Falaski będzie czwartym środkowym i zastąpi Piotra Badurę, który jest bliski wypożyczenia do AZS-u Stali Nysa.

Mariusz Marcyniak pierwsze siatkarskie kroki stawiał w UKS-ie Tempo Chełm, skąd w 2009 roku przeniósł się do Metra Warszawa – klubu, który na tej pozycji wychował reprezentantów Polski: Andrzeja Wronę, Karola Kłosa i Piotra Nowakowskiego. W sezonie 2011/2012 występował w BBTS-ie Bielsko Biała, a po roku trafił do AZS-u Częstochowa. Z akademickim zespołem związany był przez trzy sezony.

Mierzący 206 cm siatkarz w poprzednim sezonie wystąpił w 17 meczach częstochowskiej drużyny, dla której zdobył 64 punkty (skończył 44 piłki w ataku, zaserwował 7 asów i 13 razy zablokował rywali blokiem).

Swój najlepszy mecz sezonu rozegrał przeciwko… PGE Skrze. 22 listopada minionego roku w Hali Sportowej Częstochowa zdobył 11 punktów. Skończył wtedy 6 piłek w ataku przy 75-procentowej skuteczności, zaliczył cztery udane bloki i jednego asa serwisowego.23-latek został dostrzeżony przez trenera kadry B Andrzeja Kowala, który powołał go do szerokiej kadry B, przygotowującej się do I igrzysk europejskich w Baku i Ligi Europejskiej.

Marcyniak podpisał umowę z PGE Skrą na rok z możliwością przedłużenia.

Zobacz również:
Karuzela transferowa PlusLigi

źródło: skra.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2015-06-11

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved