Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Mistrz Italii z nowym środkowym – Simon Van de Voorde w Trento

Mistrz Italii z nowym środkowym – Simon Van de Voorde w Trento

fot. FIVB

Po przedłużeniu kontraktów ze szkoleniowcem zespołu oraz zatrzymaniem tak ważnych zawodników jak Colaci, Solé i Djurić włodarze mistrza Włoch nie zwalniają tempa. W walce o obronę tytułu Trento ma pomóc znany z PlusLigi Simon Van de Voorde.

Simon Van de Voorde do Trento trafia jako najlepiej blokujący Serie A w sezonie 2014/2015. Mimo że klub Belga (Top Volley Latina) finalnie nie walczył w strefie medalowej, to właśnie ten zespół był sprawcą sporej niespodzianki, eliminując w ćwierćfinałach zdecydowanego faworyta – Lube Bancę Marche Treia. Na przestrzeni całego sezonu Van de Voorde w 26 meczach zdobył 93 punkty. Włodarze Trento nie ukrywają, co potwierdza również szkoleniowiec, że liczą nie tylko na umiejętności, ale i doświadczenie 26-letniego środkowego reprezentacji Belgii.

Już w pierwszym swoim sezonie w Serie A Van de Voorde pokazał swoje umiejętności, poza czujnością w bloku utrzymując niezłe noty w ataku (57%) i wielokrotnie sprawiając rywalom problemy swoją zagrywką (17 asów serwisowych). Za belgijskim środkowym przemawia też doświadczenie zdobywane na parkietach europejskich pucharów, z Noliko Maaseik wywalczył trzecie miejsce w rozgrywkach Pucharu CEV (2010 r.), zostając też najlepiej blokującym zawodnikiem turnieju, kilka lat później z Jastrzębskim Węglem poprawił swój bilans, zajmując miejsce na najniższym stopniu podium elitarnych rozgrywek Ligi Mistrzów.

W Trento zawodnik zagra z numerem 14 i będzie pierwszym reprezentantem Belgii broniącym barw gialloblu. Satysfakcji z zakontraktowania Van de Voorde nie kryli przedstawiciele klubu z Trydentu. – Móc liczyć na najlepszego blokującego ostatniego sezonu jest zdecydowanie wartością dodaną dla zespołu – mówił prezes klubu, Diego Mosna. Wraz z jego przybyciem zyskujemy nowy wkład, co ma wielkie znaczenie, chcąc grać nowoczesną siatkówkę. Z przyjemnością witamy Simona Van de Voorde w naszym klubie – dodał.Równie pozytywnie w ocenie poczynań i możliwości belgijskiego środkowego wypowiadał się Radostin Stojczew. Van de Voorde jest zawodnikiem, którego widząc w pierwszym jego sezonie w Serie A, byłem pod wrażeniem. Szczególnie patrząc na jego grę w bloku – przyznał szkoleniowiec, dodając. – Cieszę się, że zdecydował się grać z nami, na pewno pomoże nam w tworzeniu silnej, zgranej grupy. Tu nie chodzi tylko o środkowego, który osiągnął pewną dojrzałość w sporcie, ale o człowieka, który wie, jak ciężko pracować, potrafiąc się poświęcić dla zespołu. Opinie, jakie o nim mamy, są bardzo pozytywne – zakończył szkoleniowiec.

źródło: inf. własna, trentinovolley.it

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
ligi zagraniczne

Tagi przypisane do artykułu:
, , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2015-06-11

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved