Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Kolejny Polak w Chemie Volley Mitteldeutschland

Kolejny Polak w Chemie Volley Mitteldeutschland

fot. kswanda.com

CV Mitteldeutschland w nowym sezonie śmiało można będzie nazywać "polską kolonią" w Niemczech. Klub potwierdził właśnie transfer naszego piątego już rodaka, który będzie reprezentował barwy ćwierćfinalisty ostatnich rozgrywek - to Łukasz Szablewski.

Łukasz Szablewski w minionym sezonie bronił barw drugoligowego zespołu – Czarnych Katowice, z którym wywalczył awans do Krispol I ligi. Występujący na pozycji rozgrywającego siatkarz ostatnio koncentrował się jednak także na studiach. Ma on na swoim koncie występy m.in. w Wandzie Kraków i Jokerze Piła, grał w Młodej Lidze w barwach bełchatowskiej Skry. Ma już także za sobą mecze w pierwszym zespole akademików z Olsztyna (u boku Pawła Zagumnego), w barwach tego klubu grał m.in. w Pucharze CEV.

26-letni zawodnik mierzy 204 cm wzrostu i przekonał do siebie trenera Ulfa Quella podczas próbnych treningów. – Łukasz niewątpliwie będzie odgrywał jedną z ważniejszych ról w zespole. To, czy zespół wygrywa, czy przegrywa, w dużej mierze będzie leżeć w jego rękach – powiedział szkoleniowiec "Piratów". Nie wiadomo jeszcze, z kim przyjdzie polskiemu zawodnikowi rywalizować o miano pierwszego rozgrywającego. Nie wiadomo, czy pozostanie Florian Völker, dotychczasowy numer jeden na tej pozycji. Przypomnijmy, że nowe umowy z Chemie Volley zawarli już Artur Augustyn i Marcin Brzeziński, pozyskano dodatkowo Bartosza Sufę i Janusza Górskiego. Na pewno więc w nowym sezonie w barwach ćwierćfinalisty ostatnich rozgrywek zobaczymy pięcioro Polaków. Wciąż także niepewna jest jeszcze przyszłość jednego z liderów ekipy w minionych rozgrywkach – Jana Króla.

źródło: chemie-volley.de, inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
ligi zagraniczne

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2015-06-11

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved