Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > Ewelina Tobiasz: Było trochę wahań

Ewelina Tobiasz: Było trochę wahań

fot. archiwum

- Skład cały czas jest kompletowany i mam nadzieję, że powalczymy o coś więcej. Jeśli wszystko przebiegnie zgodnie z planem, to mamy zamiar zakończyć rozgrywki nawet w pierwszej czwórce - powiedziała Ewelina Tobiasz, rozgrywająca Budowlanych Łódź.

Ciężko było namówić cię na transfer?

Ewelina Tobiasz:Łódzki klub rozpoczął rozmowy jeszcze w trakcie poprzedniego sezonu Orlen Ligi. To był duży plus, bo miałam wrażenie, że Budowlanym naprawdę na mnie zależy. Analiza propozycji zajęła mi trochę czasu, bo musiałam przeanalizować wszystkie za i przeciw. Było trochę wahań, ale ostatecznie zdecydowałam się na podpisanie kontraktu z Budowlanymi.

Więc jakie były te za i przeciw?– Nie bez znaczenia był fakt, że Budowlani to zespół, który wyżej uplasował się na koniec sezonu niż KSZO Ostrowiec Świętokrzyski, w którym ostatnio występowałam. Po drugie, Łódź to większe miasto, z większymi perspektywami na rozwój. Z Budowlanymi współpracuje też trener kadry narodowej Jacek Nawrocki. To uznany szkoleniowiec i cieszę się, że będę na dłużej pod jego skrzydłami. A przeciw? W sumie to już nie pamiętam, bo było to naprawdę dawno.

O miejsce w składzie będziesz rywalizowała z Pavlą Vincourovą.

– Pavlę znam jako siatkarkę, miałam nawet okazję grać przeciwko niej w reprezentacji Polski juniorek. To dobra zawodniczka, ma świetne, szybkie odbicie palcami. Prywatnie nie miałam okazji jej jeszcze poznać. Na pewno nasza rywalizacja zapowiada się ciekawie, bo obie jesteśmy młode i chcemy grać. Mam nadzieję, że to aspekt sportowy zadecyduje, która z nas będzie występowała w pierwszej szóstce.

Budowlani ostatnie sezony kończyli na siódmym miejscu. Nowy zespół jest w stanie osiągnąć coś więcej?

– Mam nadzieję, że tak. Każda z nas ma swoje ambicje i chce zakończyć sezon jak najwyżej. Siódme miejsce to nie jest najgorszy wynik. Skład cały czas jest kompletowany i mam nadzieję, że powalczymy o coś więcej. Jeśli wszystko przebiegnie zgodnie z planem, to mamy zamiar zakończyć rozgrywki nawet w pierwszej czwórce.

Dla rozgrywającej ważna jest pewność na prawym skrzydle. Tymczasem z Budowlanych odchodzi Sanja Popović…

– Sanja była liderką Budowlanych i ciągnęła całą grę zespołu. Mam nadzieję, że prezesowi uda się zatrudnić równie dobrą zawodniczkę na tej pozycji. Dobrze byłoby mieć taką atakującą, na którą będzie można liczyć w trudnych momentach.

*Rozmawiał Maciej Nowocień (lodz.sport.pl)

źródło: sport.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Tauron Liga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2015-06-11

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved