Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Z Młodej Ligi do PlusLigi

Z Młodej Ligi do PlusLigi

fot. archiwum

Mateusz Siwicki i Jan Lesiuk będą w przyszłym sezonie reprezentować ekipę Transferu Bydgoszcz w rozgrywkach PlusLigi. Brązowi medaliści Młodej Ligi z ubiegłego sezonu byli wyróżniającymi się postaciami w tych rozgrywkach.

Mateusz Siwicki i Jan Lesiuk swoje pierwszy szlify zbierali pod czujnym okiem trenera Tomasza Zaczka. To właśnie ten szkoleniowiec towarzyszył im od młodzika, aż po końcowe miesiące w młodzieżowej siatkówce. To z nim sięgali po medale w imprezach o młodzieżowe mistrzostwo Polski, a zwieńczeniem tej kilkuletniej pracy były dwa brązowe krążki wywalczone w tym roku.

Mateusz Siwicki już w ubiegłym roku wyróżniał się na tle innych siatkarzy na swojej pozycji. Podczas finałów mistrzostw Polski juniorów w 2014 roku uznany został najlepszym środkowym turnieju. W tym roku, również na parkietach Młodej Ligi, potwierdził swoją wysoką dyspozycję i aspiracje do gry w PlusLidze. Całe rozgrywki był podstawowym siatkarzem zespołu.

Podobnie jak Jan Lesiuk, który był szóstkowym przyjmującym i kapitanem drużyny. Zajął miejsce w czołówce klasyfikacji najlepiej punktujących siatkarzy Młodej Ligi minionego sezonu. Jego głównym atutem jest stabilność przyjęcia zagrywki i umiejętność wprowadzenia spokoju w tym elemencie na boisku. Teraz będzie miał okazję zaprezentowania się na parkietach PlusLigi.źródło: inf. prasowa, inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2015-06-10

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved