Strona Główna > Aktualności > siatkówka plażowa > Stavanger Major: Polki już w kolejnej rundzie

Stavanger Major: Polki już w kolejnej rundzie

Od zwycięstwa 2:1 z hiszpańską parą rozpoczęły turniej w norweskim Stavanger Kinga Kołosińska i Karolina Brzostek. Wieczorem biało-czerwone zmierzyły się z Norweżkami - Kongshavn/Kjølberg. Polki wygrały i awansowały do kolejnej rundy.

Premierowa odsłona była bardzo wyrównana. Polki przy stanie 19:19 zdobyły jednak dwa punkty z rzędu i zapewniły sobie zwycięstwo w secie. Hiszpańska para, Liliana/Baquerizo, nie zamierzała łatwo się poddawać i z dużym animuszem przystąpiła do drugiej odsłony. Eksportowej parze z Polski ciężko szło zdobywanie punktów, dlatego też rywalki wysoko zwyciężyły (21:14) i o wyniku potyczki zadecydować miał tie-break. Na szczęście w trzecim secie wszystko wróciło do normy. Kołosińka i Brzostek grały jak natchnione. Ostatecznie po 43 minutach walki nasze siatkarki okazały się lepsze od przeciwniczek. Wygrana w „secie prawdy” 15:8 zapewniła cenny triumf w pierwszym meczu turnieju w Stavanger.

O godz. 20:00 najlepszy polski duet kobiecy podejmował parę z Norwegii – Janne Kongshavn i Victorię Faye Kjølberg, która przegrała swoje pierwsze spotkanie. Biało-czerwone rozpoczęły spotkanie koncertowo. Szybko uzyskały kilkupunktową przewagę, kontrolując pierwszego seta. Zdecydowanie więcej emocji było w drugiej partii. W niej obie pary szły łeb w łeb. W efekcie kiedy mecz wkraczał w decydującą fazę, zarówno Norweżki, jak i Polki nie potrafiły przeważyć szali zwycięstwa na swoją stronę. Od stanu 21:21 ponownie oba zespoły walczyły punkt za punkt. Dopiero przy stanie 40:39, po bardzo zaciętym pojedynku lepsze okazały się Kołosińska i Brzostek, które dzięki drugiej wygranej w grupie zapewniły sobie awans do kolejnej fazy gier. W czwartek biało-czerwone o 1. miejsce w grupie zmierzą się z niezwyciężonymi Argentynkami Gallay/Klug.

Liliana/Baquerizo ESP [9] – Kołosińska/Brzostek POL [24] 1:2
(19:21, 21:14, 8:15)

Kongshavn/Kjølberg NOR [8] – Kołosińska/Brzostek POL [24] 0:2
(13:21, 39:41)