Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > siatkówka plażowa > Rusza Plaża Gotyku 2015

Rusza Plaża Gotyku 2015

fot. archiwum

Zakończyły się przygotowania do szóstej już edycji Plaży Gotyku. Przez ostatnie dni organizatorzy szykowali Nowy Rynek na przybycie najlepszych siatkarzy z całej Polski. Jak co roku między piękną zabudową toruńskiej starówki pojawiły się dwa pełnowymiarowe boiska oraz trybuny.

Impreza rozpoczyna się już jutro. Jako pierwsi boiska sprawdzą młodsi siatkarze, którzy wezmą udział w Ogólnopolskim Turnieju Siatkówki Plażowej Juniorów i Juniorek. Rok temu wśród panów najlepsza okazała się para Paweł Stysiał i Jan Lesiuk z Bydgoszczy, która bez problemu rozprawiła się z kolegami z Olsztyna – Jakubem Zabłockim i Michałem Tomczakiem. Warto wspomnieć, że obaj siatkarze miesiąc temu zdobyli wraz ze swoim klubem, Chemikiem Bydgoszcz, brązowy medal mistrzostw Polski juniorów.

Nie zabraknie również turnieju kobiet. Tutaj przed rokiem zwyciężyły Aleksandra Stępień i Marta Pietroczuk. W finale dość szybko poradziły sobie z koleżankami z kadry PZPS-u – Agatą Trybułą i Patrycją Józefowicz, wygrywając 2:0 (21:15, 21:8). Dziewczyny nie ukrywały wtedy swojego zadowolenia ze zwycięstwa w turnieju. – Może się wydawać, że było łatwiej, ponieważ trenujemy razem w SMS-ie i bardzo dobrze znamy nasze przeciwniczki. Przygotowujemy się do mistrzostw Polski kadetek. Jesteśmy bardzo szczęśliwe, że udało się wygrać – powiedziała wtedy Marta Pietroczuk. Trzeba przyznać, że zeszłorocznym zwyciężczyniom „toruński” piasek dobrze służył, bo kilka tygodni później para Stępień/Pietroczuk bardzo dobrze spisała się we wspomnianych mistrzostwach. Młode siatkarki przegrały tylko jedno, finałowe spotkanie z obrończyniami tytułu, czyli Jagodą Gruszczyńską i Katarzyną Kociołek, które również regularnie odwiedzają Plażę Gotyku.

Po zakończonej rywalizacji do gry na piasku będą mogli włączyć się najmłodsi. BELLA HAPPY Kids Camp to akademia siatkówki plażowej dla dzieci, prowadzona przez najlepszych zawodników i trenerów siatkówki plażowej. Zgłoszenia będą przyjmowane na Rynku Nowomiejskim przy boisku głównym u prowadzących. Zajęcia w akademii są darmowe, a każdy uczestnik otrzyma pamiątkową koszulkę. Ilość miejsc jest ograniczona, jednak nie ma się co martwić, gdyż BELLA HAPPY Kids Camp będzie się odbywać codziennie do 20 czerwca.źródło: inf. prasowa

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
siatkówka plażowa

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2015-06-10

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved