Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > Ozge Cemberci zagra w Azerbejdżanie

Ozge Cemberci zagra w Azerbejdżanie

Podstawowa rozgrywająca zespołu z Dąbrowy Górniczej po dwóch sezonach gry w Polsce zdecydowała się na zmianę otoczenia. Kolejnym klubem Ozge Cemberci został azerski Lokomotiw Baku, który w minionych rozgrywkach został wicemistrzem Azerbejdżanu.

Zakontraktowanie Ozge Kirdar Cemberci do Tauronu Banimexu MKS Dąbrowa Górnicza przed sezonem 2013/2014 było okrzyknięte jednym z hitowych transferów w polskiej ekstraklasie. Turczynka podczas dwóch sezonów gry nad Wisłą nie zdołała jednak poprowadzić swojej ekipy do triumfu w krajowym pucharze ani też nie przyczyniła się do zdobycia medalu Orlen Ligi. Z Ozge Cemberci w składzie dąbrowianki zajęły 4. i 5. miejsce w ekstraklasie, a także raz zagrały w turnieju finałowym Pucharu Polski. Brak sukcesów i medali przekonał reprezentantkę Turcji do zmiany otoczenia. Jej nowym zespołem został azerski Lokomotiw Baku, który w niedawno zakończonym sezonie zdobył wicemistrzostwo kraju. W nowym klubie Ozge będzie musiała zastąpić Amerykankę Carli Lloyd, która wróciła na Półwysep Apeniński i zasiliła szeregi Pomi Casalmaggiore. Następczynią kadrowiczki Turcji w Dąbrowie Górniczej została natomiast inna Amerykanka – Micha Hancock.

Przez większość swojej kariery Ozge Cemberci broniła barw tureckich klubów. W swoim siatkarskim CV Turczynka może sobie zapisać występy w największych klubach w swoim kraju: Fenerbahce, VakifBanku i Eczacibasi. W swoim dorobku ma ona m.in. srebrne medale mistrzostw Turcji, złoto Ligi Mistrzyń czy klubowe wicemistrzostwo świata. Wraz z reprezentacją swojego kraju Ozge Cemberci zdobyła brązowy medal mistrzostw Europy 2011 rozgrywanych we Włoszech i Serbii.

źródło: inf. własna, voleybolunsesi.com