Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > Julia Twardowska nowym nabytkiem łodzianek

Julia Twardowska nowym nabytkiem łodzianek

fot. Łukasz Krzywański

Nowa zawodniczka została zakontraktowana przez władze Budowlanych Łódź. Jest nią Julia Twardowska, która w ostatnim czasie broniła barw Pałacu Bydgoszcz. Tymczasem Wyborcza donosi, że na ławce trenerskiej łodzianek ponownie zasiądzie Jacek Pasiński.

Julia Twardowska to młoda i utalentowana zawodniczka, która od pewnego czasu znajduje się w kręgu zainteresowania trenerów seniorskiej reprezentacji Polski. Dwudziestolatka już po pierwszym sezonie spędzonym w ekstraklasie znalazła uznanie w oczach Piotra Makowskiego, który wziął ją do kadry na mecze Ligi Europejskiej. Była też mocnym punktem młodzieżowych reprezentacji Polski, biorąc udział m.in. w mistrzostwach świata i Europy kadetek czy mistrzostw Europy juniorek w 2012 r.

Siatkarka przygodę ze sportem rozpoczynała w rodzinnej Środzie Wielkopolskiej, będąc wychowanką miejscowego UKS-u. Później trafiła do Szkoły Mistrzostwa Sportowego, a następnie do Pałacu Bydgoszcz. Pod skrzydłami trenera Macieja Kromrycha sięgnęła po brązowy medal mistrzostw Polski juniorek. Twardowska jest nominalną przyjmującą, jednak w drużynie z Łodzi czeka ją zupełnie nowe zadanie. Władze klubu chcą, aby dwudziestoletnia zawodniczka grała po przekątnej z rozgrywającą. W Budowlanych będzie uzupełnieniem po Dorocie Ściurce, która nie przedłużyła kontraktu. Twardowska podpisała z klubem dwuletni kontrakt.

Tymczasem Gazeta Wyborcza dotarła do informacji, jakoby na ławce trenerskiej Budowlanych zasiadł Jacek Pasiński, który przez ostatni rok pracował z zespołem Młodej Ligi. – Oficjalnie nic jeszcze nie padło, więc wciąż rozmawiamy na ten temat – mówi dla serwisu gazeta.pl trener Pasiński i dodaje: – W ubiegłym sezonie jako trener juniorek Budowlanych byłem blisko także pierwszego zespołu, dlatego doskonale znam tę drużynę – dodaje. 

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Tauron Liga

Tagi przypisane do artykułu:
, , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2015-06-10

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved