Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > Joanna Kaczor na dłużej z Impelem Wrocław

Joanna Kaczor na dłużej z Impelem Wrocław

fot. archiwum

Po hitach transferowych z udziałem Katarzyny Skowrońskiej-Dolaty czy Caroliny Costagrande działacze wrocławskiego Impelu dokonali kolejnego wzmocnienia. W teamie z Dolnego Śląska przez kolejny rok występować będzie Joanna Kaczor.

Joanna Kaczor jest rodowitą wrocławianką. To właśnie w tutejszej Gwardii stawiała swoje pierwsze siatkarskie kroki. Na swoim koncie ma wiele medali mistrzostw Polski. Do Wrocławia Kaczor wracała dwukrotnie w swojej karierze – za pierwszym razem pomogła drużynie awansować do ekstraklasy, za drugim – zdobyć pierwsze wicemistrzostwo kraju.

W zakończonym sezonie Kaczor była trzecią punktującą Orlen Ligi – zdobywając 438 punktów w sezonie, średnio 3,71 w każdym secie. Na trzecim miejscu zakończyła również klasyfikację najlepiej atakujących – tutaj zapisując 366 punktów przy średniej skuteczności na poziomie 35,53%. – Zależało nam na przedłużeniu umowy z Asią. W zeszłym sezonie była kapitanem naszej drużyny i wywiązała się z tej roli bardzo dobrze. To filar naszego zespołu. Często w trudnych sytuacjach była motorem do dobywania kolejnych punktów – komentuje sprawę Jacek Grabowski, prezes Impelu.

– Nie ukrywam, że z Asią znam się od jej dzieciństwa. Przez wiele lat byłem jej trenerem. Cieszę, że Asia zagra z nami w kolejnym sezonie – dodaje wyraźnie zadowolony Grabowski. Sama zainteresowana również nie ukrywa zadowolenia z pomyślnie zakończonych rozmów. – Zostaję we Wrocławiu na kolejny sezon. Po pierwsze chcę razem z tą drużyną zdobyć złoty medal mistrzostw Polski, to moje marzenie. Po drugie – uwielbiam to miasto. Kształt wrocławskiej drużyny każe nam mierzyć wysoko, co nam bardzo odpowiada – mamy coś do udowodnienia zarówno w Lidze Mistrzyń, jak i Orlen Lidze. Cieszę się, że będę mogła być po raz kolejny częścią tej drużyny – mówi Joanna Kaczor, atakująca Impelu Wrocław.Impel Wrocław jest już na ostatniej prostej, jeśli chodzi o tegoroczne transfery. W kadrze na nowy sezon pozostało jeszcze jedno miejsce. Dotychczas z wrocławskim zespołem związały się: Katarzyna Skowrońska-Dolata, Milena Radecka, Carolina Costagrande, Agata Sawicka, Monika Ptak, Agnieszka Kąkolewska, Andrea Kossanyiova, Aleksandra Sikorska oraz Karolina Piśla. Z klubem ważny kontrakt ma również Magdalena Gryka. Do tego grona dzisiaj dołączyła Joanna Kaczor.

Zobacz również:
Karuzela transferowa Orlen Ligi

źródło: impelwroclaw.pl, inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Tauron Liga

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2015-06-10

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved